Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Hiçbir Balık Birbirinin Aynısı Değildir

Sohbeti zenginleştirmek için, öğretmen çocukların kendi deneyimlerini ve gözlemlerini paylaşmalarını teşvik edebilir. Ayrıca, renkli balıkların fotoğraflarını veya videolarını göstererek görsel materyallerle destekleyebilir ve öğrencilerin ilgisini çekebilir. Ayrıca, sınıfta bir akvaryum bulundurmak veya sanal bir akvaryum turu düzenlemek gibi etkileşimli aktiviteler de sohbeti daha ilginç hale getirebilir.

02 Nisan

Her Aile Diğer Ailelerden Farklı mıdır?

Son olarak, her çocuğun kendi ailesini tanıtmasına izin verilir. Fotoğraflarını diğerlerine gösterirler ve aile üyelerini tanıtırlar. Ayrıca nerede ve nasıl birlikte yaşadıklarını veya birbirlerini ziyaret edip etmediklerini de söyleyebilirler. Dilerseniz siz de buraya aile fotoğraflarınızla katılabilirsiniz.

02 Nisan

Hoş Geldin

Alternatif olarak, “konuşma taşı” gezdirilir. Taşı elinde bulunduran çocuk adını söyleyerek kendini diğerlerine tanıtır. Çocuk gözü kapalı veya açık kendisine gösterilen ilginin ve sevgi dolu bakışların tadını çıkartır. Çocuk ilgi ve sevgiye doyduğunda taşı başkasına verir.

04 Mart

Arkadaşlık Nedir?

Çemberde, arkadaşlık konulu resimli bir kitap okuyarak başlayabilirsiniz. Bu konuda çok sayıda kitap vardır, dolayısıyla anaokulunuzun kütüphanesinde uygun bir kitap bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çocuklar resimli kitabın içeriğini kendi sözcükleriyle anlattıktan sonra, size “arkadaşlık”
Kitap bulamazsanız bu şiir ile giriş yapabilirsiniz:

04 Mart

Aktivite Değerlendirme Formu

Çocuklar çalışmalarını sunarlar sunum esnasında hedeflerine nasıl ulaştıklarını anlatırlar. Kimlerle ekip kurarak çalıştıklarını ve aktivitenin üstesinden nasıl geldiklerini anlatırlar. Öğretmen bu süreci yönetir, çocukları çalışmalarından dolayı somut olarak takdir eder.  Çocukların sunumu aşamasında çocukların dikkat süresi dikkate alınır. Çocukların dikkat sürelerini aşacağından, genellikle bütün çalışmalar tanıtılamaz.