Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Kavanozdan Akvaryum

Çocuklar bazı kâğıtlardan istedikleri gibi ince şeritler kesebilirler. Bunlar deniz yosununu temsil eder. Su olarak ince krapon kâğıdı şeritleri de iyi sonuç verir. İpliğe tutturulmuş hayvanları bant ile Camın üst, iç kenarına tutturun. Aynı şekilde mavi krep kâğıt şeritler de kavanoza sabitlenir. Deniz yosunu ve midye kapağın iç kısmına yapıştırıcı ile veya bant ile yapıştırılır. Cam kavanoz kapağı kapatılır ve baş aşağı, yani kapak aşağı yerleştirilir. Balıklar suda yüzüyormuş gibi görünür.

30 Nisan

Parmak Boyasından Göl

Çocuklar önce elleriyle veya fırçalarıyla gölü tasarlasınlar. Her çocuk elleriyle mi yoksa fırçayla mı boyamak istediğine kendisi karar verebilir.
Göl kururken, sürüngenler için krapon kâğıdı şeritlerini yırtabilirler. Çocukların göle hangi hayvan ve bitkileri ekleneceğini seçmelerine izin verilir. Her çocuğun iki küçük resim seçmesine izin verilmelidir.

29 Nisan

Su Manzarası

Çocuklar, balıkları için bir renk veya renk kombinasyonu düşünmek için tabakların kuruma süresini kullanır. Balık ortasına mı yoksa kenarına mı yerleştirilmelidir?
Çocuklar seçilen renkle bir el boyarlar. El, tabağın seçilen yerine bastırılır (tercihen ayakta durur). Net ve temiz bir baskı için, çocuklar diğer elleriyle tek tek parmaklarına ve elin arkasına bastırırlar.

29 Nisan

Su Altı Bitkileri

Çocuklar artık devam etmek istemiyorlarsa ellerini yıkayabilir ve bir havluyla kurulayabilirler. Bezin üzerindeki boya kuruduktan sonra grup odasında bir duvara asabilir ve dilediğiniz gibi tasarlamaya devam edebilirsiniz.

18 Nisan

Montessori Katlama Doğum günü takvimi

Çocukların doğum günleri dikkate alınarak kendilerine katlama çerçeve ve kırmızı, yeşil, sarı, mavi renklerinde çeşitli boncuklar verilir.
Aylar için yukarıdaki renkler dikkate alınarak verilir, sembol kâğıtları çocuğun doğduğu ayı karakterize eder.  
Yaşı belirtmek için boncuklar verilir, boncuk sayısı çocuğun aktüel yaşını belirler.

06 Nisan

İlkbahar Çayırları

Renk Karıştırma
Açık havada çocuklar doğanın ilkbaharda sunabileceği yeşil tonlarını
Keşfederler.
Bir karıştırma kabında çocuklar farklı renkleri ya da değişik yeşil tonlarını kıl fırça kullanarak oluştururlar.
Bir Çayır Oluşturmak

04 Nisan

Balık oyun kartları için yönerge

Resimli kartları hazırlama:

Resimli kartlar print edilir.
PVC ile kaplanıp sağlamlaştırılır ve kesilir
Kartların arkasına mıknatıs şekli yapıştırılır.

Kartların arkasına mıknatıs şerit yapıştırınca mıknatıs tahtasında sınıflandırma yapılabilinir.