Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

05 Nisan

Küçük Kahramanlar için Tere

Yumurta kartonundan bir yumurta yuvası kesilir. Bu tavuğun gövdesini oluşturur. Tavuğun gagası ve tarağı renkli kâğıttan kesilir ve yapıştırılır. Gözler boyanır.
Yumurta kabuğuna bir yüz çizilir. Son olarak toprak ilave edilir ve tere tohumları ekilir ve sulanır.

04 Nisan

İlkbahar Çıngırağım

Çocukla masa başında buluşun. Kapaklı plastik şişeleri masanın üzerine koyun ve çocuklara kapakları açtırın. Burada ince motor becerilerine ihtiyaç var! Gerekirse çocuğu destekleyin. Ardından huniyi şişe ağzına yerleştirin ve şişeyi çocuğun huniye kolayca ulaşabileceği şekilde tutun.

bitki takvimi
03 Mart

Bitki Takvimi

Her gün yeni bitki ekerek zaman içinde bir tohumun nasıl büyüdüğünü anlamak.Tere, en hızlı büyüyen bitki türlerindendir. Ancak hızlı büyüdüğü için farklı zamanlarda da ekilse kısa bir zaman içinde tüm bitkilerin aynı yüksekliğe ulaşması dezavantajı vardır. Turp biraz daha yavaş ve daha yüksek büyür ve daha uzun süre ayırt edilebilir. Fasulye daha da yavaş büyür. Fasulye ile zaman aktıkça bitkilerin nasıl büyüdüğü daha iyi anlaşılır.

02 Mart

BUĞDAY, UN, EKMEK

Çocuklara tahıl, un ve ekmek sunduğumuzda tahıl işlemenin farklı aşamalarını görebilir, hissedebilir, koklayabilir, duyabilir ve tadabilirler. Bu duyusal deneyimler çocuklar için özellikle unutulmazdır.