Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

29 Nisan

Tarçınlı Çikolata Nasıl Yapılır?

Bu arada, birkaç fırın tepsisini alüminyum folyo ile hazırlayın. Daha sonra her çocuğun hazırlanan karışımdan alüminyum folyoya 6 çubuk çikolata sıkmasına yardımcı olun. Çubuklar yaklaşık 4 cm uzunluğunda olmalıdır. Daha sonra sütlü çikolatayı bir fincanda benmari usulü eritin.

17 Nisan

Kirazlı Muffin

Islak ve kuru malzemeler birbirine ilave edilir. Üzerine kiraz tanecikleri eklenir. Hamur muffin kabına doldurulur.160° 20-25 dakika pişirilir. Fırından çıkarıldıktan sonra 20 dakika bekletilir ve servis edilir.

15 Nisan

Kardan Adam Bisküvileri

Bisküvi hamuru için 250 g un, şeker, vanilya şekeri, 1 tutam tuz, 1 yumurta, badem ve tereyağını parçalar halinde önce mikserin hamur kancası ile sonra da ellerinizle kısa bir süre yoğurarak pürüzsüz bir hamur elde edin. Üzerini örtün ve yaklaşık 30 dakika soğutun.

07 Nisan

Muz Tarçın Muffin

tarçın bir kâsede karıştırılır. Eritilmiş tereyağı pekmez ve yumurta ile karıştırılır. Püre muz ve ayran ya da yoğurt eklenir. Kuru malzemeleri ilave edilir. Hamur muffin kalıbına doldurulur. Yaklaşık 20 dakika 160° pişirilir. Muffin kalıbından çıkarılır ve soğuması için beklenir.