Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Hiçbir Balık Birbirinin Aynısı Değildir

Sohbeti zenginleştirmek için, öğretmen çocukların kendi deneyimlerini ve gözlemlerini paylaşmalarını teşvik edebilir. Ayrıca, renkli balıkların fotoğraflarını veya videolarını göstererek görsel materyallerle destekleyebilir ve öğrencilerin ilgisini çekebilir. Ayrıca, sınıfta bir akvaryum bulundurmak veya sanal bir akvaryum turu düzenlemek gibi etkileşimli aktiviteler de sohbeti daha ilginç hale getirebilir.

16 Nisan

Kavanozdaki Hikâyeler Kış Mevsimi

Her iki şablonun da renkli çıktısını alın. “Motifler” şablonuna ince bir tabaka yapıştırıcı sürün ve ardından kavanoz şablonunu ilk sayfaya yapıştırın. Sonra tek tek kareleri kesin. Baktığınızda kavanozlar boş görünüyor. Ancak, basılı camın arkasına bir ışık tutarsanız, motif görünecektir!

05 Mart

Çember Oyunu: “Annem Nerede?”

Hayvan ailelerinde, annenin içgüdüsü yavruların yetiştirilmesinde önemli bir rol oynar. Bu, kaybolduğu düşünülen hayvan yavrularının bile anneleri tarafından hızla tekrar bulunmasını sağlar. Çocukların hayvan rollerine girerek bir araya gelip bireysel aileler oluşturmalarına izin verin.

05 Mart

Aile Konulu Sohbet Çemberi

Öncesinde, masaya çeşitli resimleri ve fotoğrafları yerleştirin. Çocuklara farklı “insanların” farklı fotoğraflarını kesmelerini söyleyin. Gerekirse, pekiştirmek için bir kartona yapıştırılabilir ve tekrar kesilebilir. Bebeklerin, çocukların, gençlerin, yetişkinlerin, yaşlıların vb. resim ve fotoğrafları gereklidir. Ancak kedi, köpek veya balık gibi evcil hayvanlara da olabilir. Ne kadar çok insan ve hayvan resmi kesilirse, çocuklar sohbet çemberinde ailelerini o kadar bireysel olarak bir araya getirebilirler.

04 Mart

Aile Konulu Sohbet Çemberi

öncesinde, masaya çeşitli resimleri ve fotoğrafları yerleştirin. Çocuklara farklı “insanların” farklı fotoğraflarını kesmelerini söyleyin. Gerekirse, pekiştirmek için bir kartona yapıştırılabilir ve tekrar kesilebilir. Bebeklerin, çocukların, gençlerin, yetişkinlerin, yaşlıların vb. resim ve fotoğrafları gereklidir. Ancak kedi, köpek veya balık gibi evcil hayvanlara da olabilir. Ne kadar çok insan ve hayvan resmi kesilirse, çocuklar sohbet çemberinde ailelerini o kadar bireysel olarak bir araya getirebilirler.