Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

Çember Oyunu: "Annem Nerede?"

3 - 6 yaş

Gelişim Alanı: Duyusal algı ve konsantrasyon.

Hayvan ailelerinde, annenin içgüdüsü yavruların yetiştirilmesinde önemli bir rol oynar. Bu, kaybolduğu düşünülen hayvan yavrularının bile anneleri tarafından hızla tekrar bulunmasını sağlar. Çocukların hayvan rollerine girerek bir araya gelip bireysel aileler oluşturmalarına izin verin.

Malzemeler

- 1-2 "Hayvan aileleri" şablonu,

- Karton,

- Tutkal,

- Makas.

çember zamanı oyunu

Nasıl yapılır?

Bu oyuna hazırlık olarak, tek tek resimleri kartona yapıştırarak hayvan aile kartlarını hazırlayın. Ardından, oyunun kurallarını açıklamak için çocukları sandalyelerden oluşan bir çemberde toplayın:

-Çemberin ortasında her çocuğun elinde farklı hayvan ailelerinin olduğu bir hayvan kartı olsun. Teker teker her çocuk ayağa kalkar ve yerde yüzü aşağı bakacak şekilde duran kartlardan birini çeker. Kimsenin hangi hayvanın çekildiğini görmemesi önemlidir. Bu hayvanı iyice ezberleyin ve hangi sesin bu resme ait olduğunu düşünün.

- Annem nerede? Komutuyla tüm çocuklar yerlerinden kalkar. Kendilerine uygun hayvan sesi eşliğinde daire şeklinde koşarlar.

- Aynı hayvan sesini çıkaran bir çocukla karşılaşırsanız, onunla takım olun. Sonra üçüncü hayvanı bulana kadar birlikte devam edin.  Kartlar birbirleriyle tam olarak karşılaştırılmalıdır.

Attached Files

Dosya
çember zamanı oyunu annem nerede.pdf
Çember Oyunu: "Annem Nerede?"
Restricted contents! You must subscribe to Basic Membership plan to get access.
  • Sürüm 1.1
  • İndirmek
  • Dosya boyutu 315.94 KB
  • Dosya Sayısı 1
  • Oluşturma Tarihi 5. Mart 2024
  • Son güncelleme 7. Mart 2024