Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

18 Nisan

Mum Saati

İki özdeş mum yan yana dikilir. Bir mum yakılır. Bir saat bittiğinde, ikinci mumu yanmakta olan mumun yüksekliğinde uzun bir bıçakla işaretleyin (yaklaşık 22 mm çapında ve 22 cm uzunluğunda, orta büyüklükte bir mum saatte yaklaşık 22 mm kısalır).

16 Nisan

Ormanda Nesle Eşleştirme

Eğitmen doğada, çevresinde 3 ayrı nesne toplar. Nesneleri bir tahtanın üzerine koyar ve üzerini bir bezle örter. Çocukları çağırır, onlarla bir daire oluşturur. Nesnelerin üzerini açar ve çocuklara nesneleri akıllarında tutmasını ister. Sonra çocuklara 5 dakika zaman tanır ve aynı nesneleri ormanda arayıp bulmalarını ister.

05 Nisan

Kürdan ile Geometrik Şekiller

Şekil çıkartmayı çocuklara bırakabilirsiniz. Çocuklar istedikleri gibi bezelye ve kürdanları birleştirerek farklı şekiller ve figürler yaratabilirler. Veya Google’dan şekiller arayabilir ve çocukla birlikte seçtiğiniz şekli yapabilirsiniz.

07 Mart

Güneş saati

Her saat başı gruplar güneş saatlerine giderler ve çakıl taşlarını kullanarak sopalarının gölgesine yerleştirirler. Bu, çocukların ne kadar süre ormanda olduklarına bağlı olarak, çemberin çeyreği,