Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Balık El Kuklası

Çocuklara kâğıtlarını mavi boyalarıyla boyamalarını söyleyin. Kuruduktan sonra çocuklar ellerini kâğıdın seçilen bir bölümüne yayarak ellerinin hatlarını bir kalemle çizerler. Çocuklar bunu çiftler halinde de yapabilirler.
Makasla çocuklar çizdikleri elleri keserler. Kesilen el çocukların önünde olmalıdır ve bir balığın vücudunu temsil eder. El nasıl konumlandırılmalıdır?

06 Mayıs

Ahtapotumuz

Çocuklarla birlikte duvar kâğıdının etrafında toplanın. Ortada, yaklaşık 20 cm çapında bir daire çizin. Çocuklar birlikte daireyi siyah parmak boyasıyla renklendirirler. Çocukların seçtiği ortak bir renkte, 2 gözü boyarlar.
Sonra her çocuk en sevdiği rengi seçer ve dirseğin kıvrımından bileğe kadar ön kolunu boyar.

30 Nisan

Parmak Boyasından Göl

Çocuklar önce elleriyle veya fırçalarıyla gölü tasarlasınlar. Her çocuk elleriyle mi yoksa fırçayla mı boyamak istediğine kendisi karar verebilir.
Göl kururken, sürüngenler için krapon kâğıdı şeritlerini yırtabilirler. Çocukların göle hangi hayvan ve bitkileri ekleneceğini seçmelerine izin verilir. Her çocuğun iki küçük resim seçmesine izin verilmelidir.

29 Nisan

Su Altı Bitkileri

Çocuklar artık devam etmek istemiyorlarsa ellerini yıkayabilir ve bir havluyla kurulayabilirler. Bezin üzerindeki boya kuruduktan sonra grup odasında bir duvara asabilir ve dilediğiniz gibi tasarlamaya devam edebilirsiniz.

17 Nisan

Kış Mandala Çalışması

Sihirli kalem ile mürekkep boyasını silmek çocuklar için yeni ve ilginç bir deneyimdir. Çocuklar mürekkep boyasını silerler ve mavi üzerinde beyaz etkisi ile tanışırlar.

06 Nisan

İlkbahar Çayırları

Renk Karıştırma
Açık havada çocuklar doğanın ilkbaharda sunabileceği yeşil tonlarını
Keşfederler.
Bir karıştırma kabında çocuklar farklı renkleri ya da değişik yeşil tonlarını kıl fırça kullanarak oluştururlar.
Bir Çayır Oluşturmak

06 Nisan

Konfeti Top

İlk adım tuvalet kâğıdı rulolarını süslemektir. Bunu yapmak için her çocuk bir rulo alır ve tutkalla boyar. Daha sonra üzerlerine diledikleri gibi renkli ambalaj kâğıtları yapıştırırlar. Yırtık parçalar veya çok sayıda örneğin kesilmiş üçgenler güzel görünür.

04 Nisan

Evimiz Ailem ve Ben

Renkli tahta çubuklarla ev yapılır.
Renkli tahtalar yapıştırılır
İnce uçlu siyah keçeli kalem ile aile fertleri çizilir                                                                                                                              
Rekli keçeli kalem ile aile bireyleri boyanır.
Resim tamamlandıktan sonra