Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

04 Mart

Dürbün Yapıyoruz

Çocuklar maceraperest olmayı ve çevrelerini gözlemlemeyi severler. Şaşırtıcı ama gerçek: El yapımı dürbünleri ile çevrelerini gözlemlediklerinde, daha çok şeyler göreceklerdir! Denemek ister misiniz?

02 Mart

Buğday Ekimi

Çocuklarla birlikte bahçeye gidin. Çocuklar sizin bir miktar bahçeyi/çimeni kazmanızı izlesin. Sonra tüm çocuklar tırmıkla toprağı daha da gevşetmenize ve büyük toprak kümelerini ince, küçük topaklar haline getirmenize yardım etsinler.

02 Mart

BUĞDAY, UN, EKMEK

Çocuklara tahıl, un ve ekmek sunduğumuzda tahıl işlemenin farklı aşamalarını görebilir, hissedebilir, koklayabilir, duyabilir ve tadabilirler. Bu duyusal deneyimler çocuklar için özellikle unutulmazdır.

29 Şubat

Balon kendiliğinden şişer mi?

Karbonat ve sirke karıştırılırsa karbondioksit gazı oluşur. Gazlar katılardan veya sıvılardan daha fazla yer kaplar. Ne kadar çok gaz oluşursa, o kadar fazla yer kaplar.  Sudan da benzer bir şey biliyoruz: Pişirildiğinde, tencerenin kapağı sallanır çünkü sıvı su gaz haline gelir. Gaz halindeki su, sıvı sudan daha fazla yer kaplar ve artık tencereye sığmaz. Kapağı yukarı iter ve tencereden çıkar.