Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

06 Mayıs

Balık Dansı

Çocuklarla birlikte yerde minderlerden oluşan bir daire içinde toplanın. Her çocuk kendi seçtiği renkte şifon bir eşarp alır ve pelerin şeklinde düğüm atar. Ardından, sol sütunda yer alan metni söyleyin ve hareketleri sağ sütunda yazıldığı gibi yapın.   

29 Nisan

Su Altı Hayvanları

Çocuklarla birlikte yerde bir daire içinde toplanın. Daha sonra herkes altta yer alan yazıyı hep birlikte söyler ve 3 çocuk dairenin ortasında bulunan aşağıdaki metinde yengeç, denizyıldızı ve balık olarak arka arkaya hareketleri gerçekleştirirler.

17 Nisan

Kestane Tanışma Oyunları

Bir çocuk yün yumağını elinde tutar. İsmini söyler ve yün yumağını yanında oturan çocuğa uzatır.
Çocuk, ismini söyler, ipliği tutar ve yumağı yanındaki çocuğa uzatır ancak ipin ucu ilk çocukta kalır.
Oyun bu şekilde devam eder. Yün yumağı yeniden ilk çocuğa vardığında, çocukları bir biri ile bağlayan, ellerindeki yün ipliği olacaktır. Çocuklar ayağa kalkarlar, yeniden yerlerine varana kadar bir defa daireyi dolaşırlar.

06 Nisan

Kışın üşümemek için… Giyiniyorum!

İlk çocuk şu cümleyle başlar: “Kışın soğuğunda üşümemek için kalın çorap giyerim (burada kalın çorap yerine başka bir şey de söylene bilinir). Bir sonraki çocuk, aynı cümleyle başlar ve yukarıda belirtilen giysileri tekrarlar ve sonra kendi giysini ekler. Bu, tüm çocuklara sıra gelene kadar tekrar edilir