Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Hiçbir Balık Birbirinin Aynısı Değildir

Sohbeti zenginleştirmek için, öğretmen çocukların kendi deneyimlerini ve gözlemlerini paylaşmalarını teşvik edebilir. Ayrıca, renkli balıkların fotoğraflarını veya videolarını göstererek görsel materyallerle destekleyebilir ve öğrencilerin ilgisini çekebilir. Ayrıca, sınıfta bir akvaryum bulundurmak veya sanal bir akvaryum turu düzenlemek gibi etkileşimli aktiviteler de sohbeti daha ilginç hale getirebilir.

20 Mayıs

Bir Sürü Küçük Balık

Çocuklarla birlikte sınıfın sessiz ve rahat bir köşesini bulun.  

Çocuklara yeni bir şarkı sözü öğreneceklerini söyleyin.
İfadeyi yavaşça söyleyin. Bireysel bölümleri gözden geçirin ve çocukları katılmaya teşvik edin.
Bir sürü küçük balık,

20 Mayıs

Benim Balinam

Çocuklar balonu şişirmeden önce kartonun üzerine yapıştırırlar. Gerçekten bir balina gibi görünmesi için, balonun ağız kısmını kuyruk yüzgeci olarak yukarı doğru büküp yapıştırın.Desteğinizle çocuklar balonun ön tarafına (balon ağzının karşısına) bir göz ve bir ağız çizerler.

20 Mayıs

Balık Şarkısı

Çocuklar şarkı söylediğinde bir topluluk duygusu yaratılır ve aynı zamanda melodi ve metnin kaynaşmasını yaşarlar. Bu sayede en küçüğün müzik deneyimini genişleteceksiniz.

06 Mayıs

Balık Dansı

Çocuklarla birlikte yerde minderlerden oluşan bir daire içinde toplanın. Her çocuk kendi seçtiği renkte şifon bir eşarp alır ve pelerin şeklinde düğüm atar. Ardından, sol sütunda yer alan metni söyleyin ve hareketleri sağ sütunda yazıldığı gibi yapın.   

06 Mayıs

Bahçede Midye Arama

Önceden, kabukları bahçede saklayın. Çocuklardan sahilde olduklarını hayal etmelerini isteyin. Örneğin, Antalya’da bir sahilde. Bahçe çitimizin arkasında deniz başlıyor. Bahçe denize sıfır bir plaja sahiptir. Şimdi orada kabuk aramak için birlikte gezmeye çıkıyoruz. 

01 Mayıs

Kilden Vatoz Nasıl Yapılır?

Fotoğrafta yer alan resme göre, çocuklar hamuru düzleştirir ve şekle sokarlar. Kalan hamur üzerinden daha sonra vatozun gövdesine bastırdıkları uzun kuyruğu oluştururlar. Farklı renklerde hamur kullanarak vatozun gözleri küçük toplar şeklinde yapılabilir ve vatozun kafasına yerleştirilebilir. Mavi bir bez üzerine örtülmüş renkli vatozlar oldukça güzel görünür.

30 Nisan

Oyun Zamanı

Köpekbalığı “yemek zamanı” diye cevap verirse, çocuklar köpekbalığı onları yakalamadan önce mümkün olduğunca çabuk bir cankurtaran salına kaçmaya çalışırlar. Yakalanan her balık bir köpekbalığı olur. Sadece bir balık kaldığında oyun sona erer.

29 Nisan

Topluluk Balıkları

Çocukların gözlerinin önünde, kraft kâğıdına bir balık taslağı çizin. Ayrıca göz, ağız ve yüzgeci çizin.
Çocuklar kraft kâğıdının etrafında toplanır, balığı tutkal ile kaplarlar ve çok çeşitli kâğıt parçalarını balığın vücuduna yapıştırırlar. Bu sayede rengârenk, neşeli bir balık ortaya çıkar.
Yaptığınız çalışmayı sınıfa duvara, açıkça görülebilecek şekilde asabilirsiniz.

29 Nisan

Renkli Midye Kabukları

Çocuklarla bir masanın etrafında toplanın. Her çocuğa 5 midye verin. Sonra çocukları kabukları parlak renklerle boyamaya davet edin. Çocuklar sırayla fırçalarla istedikleri renklere boyarlar. Son olarak, boyanın kabuklar üzerinde kurumasını bekleyin.