Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

30 Nisan

Parmak İzi Kalp Anahtarlık

Aktiviteyi çocuklarla gerçekleştirdiğinizde, hiçbir çocuğun tuzlu hamuru ağzına koymayacağından emin olun. Pişirme kâğıdını çocuğun önündeki bir masaya yerleştirin. Daha sonra tuzlu hamuru düz bir şekilde yoğurun ve parmak uçlarını yan yana 2 kez sıkıca hamura bastırın. Bu bir tür kalp şekli oluşturur. Daha sonra onları kalp şeklinde bir bıçakla kesin.

16 Nisan

Kavanozda Buğday Tarlası

Buğday tarlamız aydınlık, sıcak bir yere konulmalı ve düzenli olarak ıslatılmalıdır. Buğday taneleri birkaç gün sonra filizlenir ve ince kökler toprakta görünmeye başlar. Çocuklar buğday tanelerinin toprakta kök saldığını ve köklerin cam kavanozun dibine kadar uzayabileceklerini gözlemler.

02 Mart

Buğday Ekimi

Çocuklarla birlikte bahçeye gidin. Çocuklar sizin bir miktar bahçeyi/çimeni kazmanızı izlesin. Sonra tüm çocuklar tırmıkla toprağı daha da gevşetmenize ve büyük toprak kümelerini ince, küçük topaklar haline getirmenize yardım etsinler.

02 Mart

BUĞDAY, UN, EKMEK

Çocuklara tahıl, un ve ekmek sunduğumuzda tahıl işlemenin farklı aşamalarını görebilir, hissedebilir, koklayabilir, duyabilir ve tadabilirler. Bu duyusal deneyimler çocuklar için özellikle unutulmazdır.