Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

30 Nisan

Parlayan Akvaryum

Çocuklar bir boyama sayfası seçer ve keçeli kalemlerle boyarlar veya kâğıtlarını şablon olmadan ayrı ayrı tasarlayabilirler .Çocuklar bitmiş resimleri arkalarında bebek yağı ile kaplarlar (daha sonra yağ ile fırçalamak özellikle parlak bir etki sağlar).Daha sonra resimler lamine edilebilir.

29 Nisan

Su Altı Bitkileri

Çocuklar artık devam etmek istemiyorlarsa ellerini yıkayabilir ve bir havluyla kurulayabilirler. Bezin üzerindeki boya kuruduktan sonra grup odasında bir duvara asabilir ve dilediğiniz gibi tasarlamaya devam edebilirsiniz.

29 Nisan

Renkli Midye Kabukları

Çocuklarla bir masanın etrafında toplanın. Her çocuğa 5 midye verin. Sonra çocukları kabukları parlak renklerle boyamaya davet edin. Çocuklar sırayla fırçalarla istedikleri renklere boyarlar. Son olarak, boyanın kabuklar üzerinde kurumasını bekleyin.

18 Nisan

Neşeli Civcivler

Pamuk toplarını sarı boyaya batırın, önce civcivlerin başını oluşturun, daha sonra baskı ile gövdelerini yapın.
Keçeli kalemleri kullanarak civcivin eksik olan bölümlerini çizin. Oluşturduğunuz civcivlerin etrafını ilkbahar mevsimine uygun olarak tamamlayın.

17 Nisan

Mini baloncuklarla renk izleri

Farklı renklerde baloncuklar şişirilir,
Baloncuklar büyük bir kâseye doldurulur.
Baloncuklar boyalı kâselere batırılır,
Beyaz kâğıda bastırılır ve boyanır.
Renk karışımları

17 Nisan

Kelebek Katlama Tekniği

Tekrar ikiye katlanır. Karton şablon (aşağıdaki resme bakınız) resim kâğıdının üzerine konulur ve kurşun kalemle çizilir. Kelebek şekli kesilir ve açılır. Açılan kâğıt yelpaze gibi katlanır. Katlanan kâğıt tam ortasından pipo temizleyici ile bağlanır ve kelebeğin antenleri elle şekillendirilir. Kelebeğin kanatları açılır. Ve kelebeğimiz uçmaya hazır!

16 Nisan

Nisan Yağmurunu Resimlemek

Gri yağmur tonunu elde etmek için siyah, beyaz renkleri sulandırıp karıştırın. Resim kâğıdına boyayı süngerle bolca sürün. Kâğıdı su dolu kova içine batırıp ellerinizle buruşturun. Sonra dikkatlice kâğıdı kovadan çıkarın ve açın kuruması için bir yere serin ya da asın. Yağmur desenli kâğıdın kurumasını bekleyin. Kuruyan kâğıtlara renkli kalemlerle resim yapabilirsiniz, süsleyebilirsiniz. Yağmur hakkında sohbet edebilirsiniz.

15 Nisan

Baloncuklu Naylon Ambalaj Baskı Çalışması

Baloncuklu naylon ambalajı parçalara ayrılır, Plastik bardak vb. malzeme üzerinde yapıştırılarak veya bağlanarak tutturulur. Boya ve fırça hazırlanır. Beyaz baloncuklu naylon boyanır, bir fırça ile boya baloncuklu naylonun üzerine sürülür. Rengârenk baskı çalışması yapılır. Her baskı ayrı bir renge sahiptir.

06 Nisan

İlkbahar yeşilliklerini ve güneşi özlemek

Çocuklar mavi ve sarı tonları karıştırarak farklı tonlarda yeşiller yaratırlar. Su karıştırılarak renkler açılır. Yeşil tonlarda çimler, otlar ve çiçekler. Boya kuruduktan sonra çalışmaya devam edilir.
Pralin kapsüllerin yada pasta kalıpları içine renkli düğmeler yapıştırılır.