Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

01 Mayıs

Lezzetli Sebze Çubukları

Çocuklarla birlikte sebzeleri ısırık büyüklüğünde çubuklar halinde kesin. Çocuklar bu çubukları bardaklara koyarlar, böylece daha sonra yemek için kolayca alabilirler. Dip sos için yoğurt, limon suyu, tuz ve şekerin yanı sıra yağ, ince doğranmış soğan ve otları bir kapta karıştırın.

30 Nisan

Parmak İzi Kalp Anahtarlık

Aktiviteyi çocuklarla gerçekleştirdiğinizde, hiçbir çocuğun tuzlu hamuru ağzına koymayacağından emin olun. Pişirme kâğıdını çocuğun önündeki bir masaya yerleştirin. Daha sonra tuzlu hamuru düz bir şekilde yoğurun ve parmak uçlarını yan yana 2 kez sıkıca hamura bastırın. Bu bir tür kalp şekli oluşturur. Daha sonra onları kalp şeklinde bir bıçakla kesin.

18 Nisan

Okulda Kahvaltı Önerisi

Açık büfe kahvaltı saat 10.00’a kadar yapılmalıdır. Böylece çocuklar kahvaltı zamanını öğrenirler.
Bu süre içinde çocuklar istedikleri kadar içecek ve yiyeceklerden alıp kahvaltılarını yaparlar.
Okulun ilk günlerinde öğretmen çocuklara yiyecek içecek almada yardımcı olur, bazı çocukların yardıma ihtiyacı olabilir.

07 Nisan

Kutup Ayısı İçeceği

Su kaynatılır ve sallama meyve çayı ilave edilir. Karanfil ve tarçın kabuklarımda ilave edilir ve yaklaşık 10 dakika bekletilir sallama çay hafif sıkılır ve karanfil, tarçın kabuğu ile birlikte çıkartılır.

05 Nisan

Su ile müzik enstrümanı yapmak

Bardaklar masaya yan yana dizilirler. Sürahi ile farklı bardaklara farklı miktarlarda su doldurulur. Çocuklar çay kaşığı ile bardaklara vurduklarında, farklı yüksek tonlar duyarlar. Pipetlerle kabarcık ve müzik de yapabilirsiniz.

21 Mart

Su Damlası Deneyi

Bir maden parayı alıp, önünüzde bulunan düz bir yüzeye koymalısınız. Bir pipet ve bir bardak suyu hazır bulundurmalısınız. Emerek pipetin içine su çekmesliniz ve damla damla madeni paranın üzerine damlatmalısınız. Su damlaları madeni paraya kısa bir mesafeden düşmelidir.

21 Mart

Neyin içinde ne kadar su var?

Portakal veya limon kestiğimizde, suyu bize doğru püskürür. Bazı yiyecekleri sularından arındırdığımızda daha uzun ömürlü olurlar. Örneğin mantar veya baklagiller. Müsli veya kuru üzüm kurutulmuş meyveler. Diğer taraftan, pişirirken birçok şeye tekrar su eklenir. Örneğin pirinç, erişte, bulgur gibi bu yiyecekleri pişirirken sıvı emmelerine izin veriyoruz.

05 Mart

Bardaktaki gölgeler

Cam şablonları gölgelerin üzerine yapıştırın. Ardından başka bir cam şablonu orijinal motiflerin üzerine yapıştırın. Daha sonra kartları istediğiniz gibi kesin ve lamine edin.