Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

01 Mayıs

Küçük Kırmızı Yengeç

Yengeci kırmızı elbisesine sarmak için önce kırmızı kâğıt parçaları küçük parçalara ayrılır. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra başlayabilirsiniz.
Yumurta kolisi yuvarlak yerinden kesilir ve birbirine yapıştırılır ve ardından kırmızı karton parçaları yapıştırılır.

17 Nisan

Kirazlı Muffin

Islak ve kuru malzemeler birbirine ilave edilir. Üzerine kiraz tanecikleri eklenir. Hamur muffin kabına doldurulur.160° 20-25 dakika pişirilir. Fırından çıkarıldıktan sonra 20 dakika bekletilir ve servis edilir.

17 Nisan

Kendi Dinozor Yumurtanı Yap ve Kazı

Şimdi tuzlu hamuru pürüzsüz bir kütleye dönüşecek şekilde yoğurun. Hamurun kolayca şekillendirilebilmesi için yeterince su eklemelisiniz. Dinozorları biraz yağlayın ve ardından tuzlu hamurdan yaptığınız yumurtanın içine bir dinozor yerleştirin.

15 Nisan

Kardan Adam Bisküvileri

Bisküvi hamuru için 250 g un, şeker, vanilya şekeri, 1 tutam tuz, 1 yumurta, badem ve tereyağını parçalar halinde önce mikserin hamur kancası ile sonra da ellerinizle kısa bir süre yoğurarak pürüzsüz bir hamur elde edin. Üzerini örtün ve yaklaşık 30 dakika soğutun.

03 Mart

Buzla dinozor yumurtası deneyi

Her çocuk bir balon ve bir dinozor seçer. Çocuk sizin yardımınızla dinozoru balonda ki açıklıktan geçirir. Bu biraz sabır gerektirir, ancak iyi bir parmak egzersizidir. Ardından huniyi balon açıklığına yerleştirin ve ardından dolu balonu sıkıca tutun. Sürahi ile çocuk, dinozor tamamen su ile kaplanana kadar huni ile balonun içine su döker. Su dökülmesi ihtimaline karşı bunu lavabonun üzerinde yaptırmanızı tavsiye ederiz.