Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

19 Nisan

Kirli su arıtma sistemi

Arıtma sistemi boş bir bardağın üzerine yerleştirilir, çocuklar kirli suyu yavaş yavaş arıtma sisteminin üzerinden dökerler, arıtma sistemi ne kadar titizlikle yapıldıysa su o kadar temiz olur.

Bu basit yöntemle çocuklar arıtma sisteminin nasıl çalıştığını öğrenirler, yakın çevrenizde bir arıtma tesisi varsa çocukların bu yeri ziyaret etmeleri, arıtma sistemi ile ilgili olarak kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

16 Nisan

Ormanın Katmanlarında Bitki Türleri

Ormanı çok katlı açıklama, insanların ormanı anlamaları için geliştirdikleri bir teoridir. örneğin çalıların, otların veya yosunların asla ağaç tepesine kadar çıkamadıkları doğrulanmıştır. Ormanların yapısını daha iyi anlamak için model bir kavramdır. Tabii ki sincaba atamak mümkün değil, örneğin tüm katlara geçebildiği için. Bu belirsiz ilişkiler ve sınırlar da ele alınmalıdır.

07 Nisan

Lale İlkbahar İçin İnteraktif Bir Şiir

Uzun çok uzun zamandır Toprak altında soğan uyur.
Çocuklar sınıfın çeşitli köşelerine dağılırlar ve çömelip büzülerek uyurlar.
Aniden güneşin ışınlarını hisseder!
Uyanmalıyım! Zamanı geldi der!
Bir çocuk başında sarı şifon bezle çocuklar arasında bir başka lale soğanı olan çocuğa hafifçe çarpar.

05 Nisan

Küçük Kahramanlar için Tere

Yumurta kartonundan bir yumurta yuvası kesilir. Bu tavuğun gövdesini oluşturur. Tavuğun gagası ve tarağı renkli kâğıttan kesilir ve yapıştırılır. Gözler boyanır.
Yumurta kabuğuna bir yüz çizilir. Son olarak toprak ilave edilir ve tere tohumları ekilir ve sulanır.

06 Mart

Bir taneden iki tane yap

Çiçekten bir dal makasla kesilip bir bardağa konulur, kök saldıktan sonra içinde toprak ve gübre olan saksıya yerleştirilir. İlk hafta çocuklar bir büyük ya da öğretmen denetiminde bitkiyi sulaması önem arz eder, bu arada bir sulama planı yapılırsa çocuklar çiçeği sulamayı unutmaz.
Tavsiye: Bu bitki özellikle ilkbahar ve yaz aylarında çoğalmaya daha elverişli.

02 Mart

Buğday Ekimi

Çocuklarla birlikte bahçeye gidin. Çocuklar sizin bir miktar bahçeyi/çimeni kazmanızı izlesin. Sonra tüm çocuklar tırmıkla toprağı daha da gevşetmenize ve büyük toprak kümelerini ince, küçük topaklar haline getirmenize yardım etsinler.