Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

19 Nisan

Ormanda grup oyunları

Çocuklar sıra olup denge parkuru üzerinde dengelerini sağlamaya çalışırlar. Çocuklar ellerine ağaç parçaları alarak dengede durmaya çalışırlar.
İki çocuk beraber denge parkurunda giderler. Bir çocuk gözlerini kapar, diğer çocuk onu yönlendirir.

17 Nisan

Kendi Gezegenini Yarat

Bileşenlerin montajında çocuklara yardımcı olmalısınız. Özellikle plastikten artık malzemelerin montajı çocuklara zor gelebilir. Bunun haricinde çocukların yaratıcılığına ve malzeme seçimine karışılmamalıdır. Çocukların karşılıklı olarak birbirlerini desteklemeleri ve yardım etmelerini teşvik ediniz. Örneğin küçük kozmik dünyada neler olup bittiği konusunda gerçek bir gezegen manzarasının geliştirilmesine nasıl yardımcı olacağı hakkında çocuklara soru sorabilirsiniz, size anlatmalarını teşvik edebilirsiniz.

16 Nisan

Okulum Sınıf Arkadaşlarım ve Ben

İnce uçlu siyah keçeli kalem ile arkadaşları çizilir. Arkadaşları boyanır. Renkli keçeli kalem ile arkadaşları boyanır. Resim tamamlandıktan sonra tahta eve yapıştırılır. Bir bant yapıştırılır ve duvara asılır veya hediye edilir.
Resim Galerisi: Her arkadaş rengârenk!

15 Nisan

Bal Ayı Nerede?

Yukarıdaki oyunu oynadıktan sonra evden getirilen ayılarda oyuna katılırlar artık oyun talimatlarını ayılar verecektir. Bir çocuk ayıyı alır ve o oyun talimatlarını ayı ile birlikte verir, bir sonraki oyunun talimatlarını diğer çocuk ayı ile birlikte verir. Evden ayı getiren bir çocuk diğerlerine talimat veriyor. Her çocuk kendi talimatlarını belirlerler. Çocuklar jimnastik salonunda serbest hareket ederler, koşarlar, atlarlar, ayılar ile saklanırlar… Öğretmen elindeki Bal ayıcık resimli kartlardan birisini gösterir ve çocuklar resimdeki Bal ayıcığın taklidini yaparlar

07 Nisan

Mobil Gezegen

Hangi dünyasal nesnelerin uzayda yerlerini bu şekilde aldıklarını görmek heyecan verici. Çocukla yaratıcılıkta sınır tanımazlar. Bazen, arabalar ve evler gökyüzü modelinde kuyruklu yıldızlar ve gezegenler arasında bağlanarak yerlerini alırlar.

07 Nisan

Limonlu Yıldızları Kurabiyesi

Un tahtanın üzerine boşaltılır tereyağı ufak parçalara kesilir. Un tereyağı ile karıştırılır. Bal ve yumurta karıştırılır hızlı bir şekilde hamur yoğurulur en az yarım saat buzdolabında
veya soğuk bir yerde bekletilir. Sonra hamur yaklaşık 2 mm açılır yıldızlı kurabiye kalıbı ile şekil verilir.
Yumurta akı ve bal iyice karıştırılır limon suyu eklenir ve karıştırılır.

04 Nisan

Evimiz Ailem ve Ben

Renkli tahta çubuklarla ev yapılır.
Renkli tahtalar yapıştırılır
İnce uçlu siyah keçeli kalem ile aile fertleri çizilir                                                                                                                              
Rekli keçeli kalem ile aile bireyleri boyanır.
Resim tamamlandıktan sonra

03 Nisan

İtfaiye Haftası için Aktiviteler

angın uzmanı sertifikası birkaç günlük bir çalışma ve deneyimleme gerektirir. Çocukların sınavı pratik ve teorik bölümden oluşur. O zamana kadar, çocuk istasyonda birçok kez öğretmenle bir araya gelir. Çocuk mum, çaydanlık mumu ve diğer ilgili malzemelerin sorumlu kullanımı için yönergeler alır, yangının büyüsünü yaşar ve tehlikelerini öğrenir. Tekrarlanan aktivitelerle çocuğun gerekli becerileri edinmesine yardımcı olunur. Uygulama sırasında, verilen kuralların çok önemli olduğu ve kurallara uyulması gerektiğini anlar.