Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

18 Nisan

Ormancı içeceği

Soğuk sütü ve odun şurubunu bir karıştırıcıda (çırpıcı) karıştırın. Kremayı ekleyin ve sodalı suyla doldurun ve bardaklara koyun afiyet olsun.

18 Nisan

Müsli ve Mevsim Meyveleri

Çocuklar meyveleri küçük küçük keserler. Sütte yumuşatılmış müsli ile karıştırılır. Yoğurt ve bal karıştırılır. Meyveli müsli ve ballı yoğurt karıştırılır. Kâselere ceviz ve fındık eklenir. Müsli ve meyve dolu kâselere çocuklar isterlerse tarçın ilave edebilirler!

17 Nisan

Kirpi Kurabiyesi

Hamur aynı büyüklükte 10 parçaya bölünür, kirpi şekli verilir,
Kuru üzüm göz için kullanılır, badem dikenleri için kullanılır. Badem derinlemesine hamurun içine batırılır (pişince hamurdan çıkmaması için).
Fırın 180° ısıtılır, kirpiler yaklaşık 20 dakika pişirilir.

17 Nisan

Kirazlı Muffin

Islak ve kuru malzemeler birbirine ilave edilir. Üzerine kiraz tanecikleri eklenir. Hamur muffin kabına doldurulur.160° 20-25 dakika pişirilir. Fırından çıkarıldıktan sonra 20 dakika bekletilir ve servis edilir.

05 Mart

Canlandırıcı muzlu süt

Desteğinizle her çocuk kendi meşrubatını hazırlar. Bunu yapmak için yukarıda belirtilen malzemeleri çocukların çalışma yüksekliğinde bir masanın üzerine koyun.
İçeceğin hazırlanması fazla zaman almadığından, grubunuzdaki tüm çocuklar içeceği arka arkaya hazırlayabilir.
Çocuk muzu soyar ve sizin desteğinizle ortadan ikiye böler. Çocuk daha sonra muzun yarısını doğrayabilir ve karıştırma kabına koyabilir.