Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

06 Mayıs

Ahtapotumuz

Çocuklarla birlikte duvar kâğıdının etrafında toplanın. Ortada, yaklaşık 20 cm çapında bir daire çizin. Çocuklar birlikte daireyi siyah parmak boyasıyla renklendirirler. Çocukların seçtiği ortak bir renkte, 2 gözü boyarlar.
Sonra her çocuk en sevdiği rengi seçer ve dirseğin kıvrımından bileğe kadar ön kolunu boyar.

30 Nisan

Palyaço Balığı

Çocuklarla birlikte yerde minderlerden oluşan bir daire içinde toplanın. Çıktıyı dairenin ortasındaki zemine yerleştirin. Ardından metni sol sütunda yazıldığı gibi seslendirin ve hareketleri sağ sütunda yazdığı şekliyle gerçekleştirin.

15 Nisan

O t e l Yabani Arı

Bir boru temizleyiciyi sensör için istenen uzunlukta kısaltın ve her bir uca bir boncuk takın. Boru temizleyiciyi ikiye katlayın ve sıcak tutkal kullanarak gözlerin üzerinde ki kıvrımdan kutunun kenarına yapıştırın.Bir dolgu malzemesi seçin ve kutuya koyun. Farklı böcekler farklı malzemeleri sever. Bambu veya kamıştan yapılmış içi boş tüpler arılar için uygundur.

15 Nisan

Kardan Adam Sanat Çalışması

Siyah kağıttan bir şapka yapılır ve kardan adamın başına yapıştırılır. Renkli kağıtlardan göz, burun ve düğmeleri kesilir ve kardan adam takılır. Beyaz kağıt zımbalanır. Zımbalanan beyaz kağıt taneleri karı temsil eder. Bunlar gökyüzüne yapıştırılır.