Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

30 Nisan

Naneli Portakal Suyu Dondurması

Daha sonra her çocuk boş bir yoğurt kabı alır ve kepçeyle portakal suyu ve nanenin bir kısmını doldurur. Sonra her çocuk tahta çubuğunu yoğurt kutusuna koyar ve bunlar dondurucuya yerleştirilir. Ertesi gün veya birkaç saat sonra dondurmayı çocuklarla birlikte alabilirsiniz.

15 Nisan

Kardan Adam Bisküvileri

Bisküvi hamuru için 250 g un, şeker, vanilya şekeri, 1 tutam tuz, 1 yumurta, badem ve tereyağını parçalar halinde önce mikserin hamur kancası ile sonra da ellerinizle kısa bir süre yoğurarak pürüzsüz bir hamur elde edin. Üzerini örtün ve yaklaşık 30 dakika soğutun.

04 Nisan

Mino Ve Dino Bayramda Tatil Yapıyor

Alp, Arya ve Ekin’in en büyük istekleri bahçede büyük bir hazine bulmaktı. Eylül, herkesten daha büyük ve derin bir çukur kazdı. Diğer kazılan küçük çukurları topladıkları yaprak, dal, taş ve tahta parçaları ile kapattılar. Artık küçük çukurları fark etmek mümkün değildi. Çok güzel kamufle olmuşlardı. Umay ve Asya mayolarını bavullarına yerleştirdiler. Tatile çıkacaklardı ve orada deniz varsa cumburlop suya atlayabilirlerdi. Merak ediyorlardı, acaba deniz var mıydı gittikleri yerde?

04 Nisan

Cevizleri Sınıflandırma

ütün cevizler buz kalıbına yerleştirildikten sonra tersinden oyun başlar ve cevizler sepete konularak buz kabı boşaltılır. Çocuk bunu yaparken, cevizleri sırasıyla eşleştirir.
Buz küpü ele alınarak bütün cevizler sepete birden boşaltılırsa ne olur?
Cevizler şeker maşası veya spagetti maşası ile de buz küpü kabına konulabilir.