Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

15 Nisan

Baloncuklu Naylon Ambalaj Baskı Çalışması

Baloncuklu naylon ambalajı parçalara ayrılır, Plastik bardak vb. malzeme üzerinde yapıştırılarak veya bağlanarak tutturulur. Boya ve fırça hazırlanır. Beyaz baloncuklu naylon boyanır, bir fırça ile boya baloncuklu naylonun üzerine sürülür. Rengârenk baskı çalışması yapılır. Her baskı ayrı bir renge sahiptir.

06 Mart

Dinozor Projesine Giriş

Dinozor şablonunun çıktısını alın ve ana hatlarını renkli keçe üzerine çizin. Dinozorları kesin. Sonra pörtlek gözleri takın.
Keçe kalıntılarını küçük parçalar halinde kesin (daire,

06 Mart

Dino ayakları yapıyoruz

Küçük dinozor hayranlarının her biri en
sevdikleri renkte bir el işi kâğıdı seçer
ve ayakkabılarıyla üzerinde durur.
Koyu bir kalem kullanarak
ayakkabıların çevresine dino ayakları çizilir.

05 Mart

Bana Gökyüzünü Çizebilir misin 2. Bölüm

Bir şeyin Dünya’mıza veya gökyüzüne  ait olduğunu nasıl anlayabileceğimiz konusunda sohbet ederiz. Genel olarak, dünyaya ait olan her şeyin ona tekrar tekrar döndüğünü söyleyebilirsiniz. Uçaklar inecek, kuşlar yorulacak ve yuvalarını arayacaklar, bulutlardan yağmur yağacak, balon yeryüzüne inecektir.

05 Mart

Dürbün Yapıyoruz

ocuklar maceraperest olmayı ve çevrelerini gözlemlemeyi severler. Şaşırtıcı ama gerçek: El yapımı dürbünleri ile çevrelerini gözlemlediklerinde, daha çok şeyler göreceklerdir! Denemek ister misiniz?

04 Mart

Artık Materyallerle Kardan Adam

Kardan adam şablonu çalışma sayfası print edilir ve kardan adam makasla kesilir.
Bir boya fırçası ile beyaz tutkal kardan adam resminin üzerine sürülür ve üzerine köpük ya da pamuk yapıştırılır.
Kardan adamın göz ve düğmeleri için koyu renkte kâğıtla göz ve düğme şekillerini keserek veya elle kopartılarak şekillendirilir.

akciğerlerimiz nasıl çalışır
04 Mart

Akciğerimiz nasıl çalışır?

Plastik şişenin altını kesin ve açıklığı kesilmiş bir balonla kapatın. Balonu bir parça yapışkan bant veya lastik bant ile sağlamlaştırabilirsiniz. Başka bir balon kesin ve pipetler için 2 delik açın. Pipeti ikiye bölün ve her birinin bir ucunu balonla kapatın. Yapışkan bant veya lastik bant ile sabitleyin. Şimdi pipetleri kesilmiş balondaki iki açıklıktan geçirin ve ortaya çıkan akciğeri içme deliğinden şişeye koyun.

04 Mart

Aile Konulu Sohbet Çemberi

öncesinde, masaya çeşitli resimleri ve fotoğrafları yerleştirin. Çocuklara farklı “insanların” farklı fotoğraflarını kesmelerini söyleyin. Gerekirse, pekiştirmek için bir kartona yapıştırılabilir ve tekrar kesilebilir. Bebeklerin, çocukların, gençlerin, yetişkinlerin, yaşlıların vb. resim ve fotoğrafları gereklidir. Ancak kedi, köpek veya balık gibi evcil hayvanlara da olabilir. Ne kadar çok insan ve hayvan resmi kesilirse, çocuklar sohbet çemberinde ailelerini o kadar bireysel olarak bir araya getirebilirler.