Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

04 Mart

Dürbün Yapıyoruz

Çocuklar maceraperest olmayı ve çevrelerini gözlemlemeyi severler. Şaşırtıcı ama gerçek: El yapımı dürbünleri ile çevrelerini gözlemlediklerinde, daha çok şeyler göreceklerdir! Denemek ister misiniz?

01 Mart

Arı vız vız vız

Boş teneke kutularını uçan böcek otellerine dönüştürmekten daha faydalı ne olabilir? Yabani arılar ve diğer böcekler yeni evlerinden çok memnun olacaklar ve çocuklar da rengârenk otellerinin bahçeyi nasıl güzelleştirdiğini görmekten gurur duyacaklar

01 Mart

Aile Ayçiçeği

Önce aile üyelerinden biri çubuğu yeşil boyayla boyar. Boya kururken, her aile üyesi sırayla elini sarı kartonun üzerine yerleştirir ve kalemle çizer.

29 Şubat

Bahar ağacı

Ebeveynlerden ve diğer öğretmenlerden çok sayıda renkli düğme toplayın. İhtiyacınız olan tüm malzemeleri bir masanın üzerine koyun.
Nasıl yapılır?
Çocuklarla birlikte hazırlanan masaların etrafında buluşun ve onları renkli düğmelerden bir bahar ağacı yapmaya teşvik edin.

29 Şubat

Bakteri Çorabı

Bakteriler ve virüsler soğuk algınlığı ve benzeri hastalıklara neden olan küçük görünmez mikroplardır. Ancak bakteriler de yararlıdır. Her halükarda onlardan korkmanıza gerek yoktur. Ellerimizi yıkayarak ve sık sık havalandırarak onlarla başa çıkmak istesek bile, bu küçük yaratıklar çocuklar için ilginçlerdir. Ne de olsa görünmezlerdir. Bugün siz ve çocuklar kocaman ve hepsinden önemlisi komik bakteriler yapacaksınız.