Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

19 Nisan

Kirli su arıtma sistemi

Arıtma sistemi boş bir bardağın üzerine yerleştirilir, çocuklar kirli suyu yavaş yavaş arıtma sisteminin üzerinden dökerler, arıtma sistemi ne kadar titizlikle yapıldıysa su o kadar temiz olur.

Bu basit yöntemle çocuklar arıtma sisteminin nasıl çalıştığını öğrenirler, yakın çevrenizde bir arıtma tesisi varsa çocukların bu yeri ziyaret etmeleri, arıtma sistemi ile ilgili olarak kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

15 Nisan

Kardan Adam Sanat Çalışması

Siyah kağıttan bir şapka yapılır ve kardan adamın başına yapıştırılır. Renkli kağıtlardan göz, burun ve düğmeleri kesilir ve kardan adam takılır. Beyaz kağıt zımbalanır. Zımbalanan beyaz kağıt taneleri karı temsil eder. Bunlar gökyüzüne yapıştırılır.

07 Nisan

Kış Mevsimi Aktif Katılımlı Hikâye

Çocuklar öğretmenle birlikte orantılı bir şekilde örtünün etrafına sıralanırlar.
Öğretmen hikâyeyi anlatır ve çocukların yapması gereken hareketleri örtüyü hareketlendirerek ifade eder ve çocuklar bunu uygularlar.
Aran, Deniz ve Alp pencereden dışarı bakıyorlar. Deniz “ne zaman kar yağacak?” diye sorar “Annem bana kar montu aldı, bir an önce giyinip sizinle karın içinde oynamak istiyorum!”

06 Nisan

Kış Perileri

Ahşap tutkalı kullanarak birkaç beyaz tüyü alttan ahşap boncuğun içine yapıştırılır. Gerekirse kolların uzunluğu ayarlanır ve ellerin uçları bükülür. Renkli tüyler ve renkli yünlerle bahar ya da yaz perilerine dönüştürülebilir.

06 Nisan

Kış ağacı

Sonbaharda yapraklar yavaş yavaş dökülüyor ve kışın eli kulağında! Eğitimciler olarak çalışmalarımızda neredeyse her gün çocuklarla konuştuğumuz bir gözlem, yaprakların ağaçlardan düştüğü ve ağaçların kışın “çıplak” hale geldiğidir. “Kış ağacı” adlı yaratıcı etkinliğimiz de tam olarak bununla ilgili.