Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Kavanozdan Akvaryum

Çocuklar bazı kâğıtlardan istedikleri gibi ince şeritler kesebilirler. Bunlar deniz yosununu temsil eder. Su olarak ince krapon kâğıdı şeritleri de iyi sonuç verir. İpliğe tutturulmuş hayvanları bant ile Camın üst, iç kenarına tutturun. Aynı şekilde mavi krep kâğıt şeritler de kavanoza sabitlenir. Deniz yosunu ve midye kapağın iç kısmına yapıştırıcı ile veya bant ile yapıştırılır. Cam kavanoz kapağı kapatılır ve baş aşağı, yani kapak aşağı yerleştirilir. Balıklar suda yüzüyormuş gibi görünür.

20 Mayıs

İp Sanatı ile Kalp Yapıyoruz

Biraz beceri ve çok sayıda çivi ile çocuklar, daha sonra lastiklerin sarıldığı kalpler oluşturabilir. Çocuklar bu kalbi Anneler veya Babalar Günü için ebeveynlerine verebilirler. Çocuklar ince motor becerilerini ve el-göz koordinasyonlarını geliştirirler.

20 Mayıs

İklim Dostu Taşımacılık

Bu araçlar, fosil yakıtların yanması sırasında atmosfere salınan karbondioksit (CO2) ve diğer sera gazlarından kaynaklanan emisyonlar nedeniyle küresel ısınmaya büyük ölçüde katkıda bulunur. Bu nedenle, iklim değişikliğiyle mücadelede daha temiz ve daha verimli ulaşım araçlarının teşvik edilmesi önemlidir.

20 Mayıs

Bir Kavanozda Denizanası

Aktiviteye başlamadan önce, çocuklara resimli bir kitapta, denizle ilgili kurgusal olmayan bir kitapta veya bir internet çıktısında bir denizanası görüntüsünü gösterin. Onlara bu hayvanların denizde yaşadığını ve denizanalarının uzun “kollarına” dokunaç denildiğini açıklayın. Ayrıca denizanasının rengi ve şekli hakkında sohbet edin:

20 Mayıs

Beş Küçük Balık

Çocuklarla bir araya gelin ve onlara ek materyalde yer aldığı gibi balıkları ve köpek balıklarını gösterin. Her çocuk bir balık seçer ve ayrı ayrı boyar.
Çocuklar, sizin desteğinizle balığı uzunlamasına ikiye böler.

20 Mayıs

Balık El Kuklası

Çocuklara kâğıtlarını mavi boyalarıyla boyamalarını söyleyin. Kuruduktan sonra çocuklar ellerini kâğıdın seçilen bir bölümüne yayarak ellerinin hatlarını bir kalemle çizerler. Çocuklar bunu çiftler halinde de yapabilirler.
Makasla çocuklar çizdikleri elleri keserler. Kesilen el çocukların önünde olmalıdır ve bir balığın vücudunu temsil eder. El nasıl konumlandırılmalıdır?

06 Mayıs

Ahtapotumuz

Çocuklarla birlikte duvar kâğıdının etrafında toplanın. Ortada, yaklaşık 20 cm çapında bir daire çizin. Çocuklar birlikte daireyi siyah parmak boyasıyla renklendirirler. Çocukların seçtiği ortak bir renkte, 2 gözü boyarlar.
Sonra her çocuk en sevdiği rengi seçer ve dirseğin kıvrımından bileğe kadar ön kolunu boyar.

06 Mayıs

Ahtapotlar Canlanıyor

Çocuklar her zaman 6 yün ipliği sayar, bunlar da 3 ipliğe bölünür ve birbirleriyle iç içe geçer. Örgünün sonunda çocuklar, ipliklerin tekrar bükülmemesi için etrafına bir parça ip bağlarlar. Aynısı diğer yün iplikler için de geçerlidir. Bu sayede ahtapot başının altında 6 adet ahtapot kolu oluşturulur.

06 Mayıs

Ahtapot Kuklası Yapıyoruz

Son olarak, çocuklar ahtapotun kafasına ip bağlarlar ve ardından ucunu bir çubuğa bağlarlar. Şimdi, çocuklar çubuğu havada yukarı ve aşağı hareket ettirirken, ahtapot tüm kollarını onlarla birlikte hareket ettirir. Ahtapotun yüzü için çocuklar gözlerini ve ağızlarını çizdikleri bir kumaş kalemi kullanırlar.

04 Mayıs

Aç Balık

Hazırlanan masaya çocukları davet edin. Her çocuk bir balık seçer ve cımbız alır .Çocuklar balıkların neyle beslendiğini biliyor mu? (solucanlar, larvalar) Çocuklara, balıklar çok aç oldukları için şimdi yiyecek almaları gerektiğini söyleyin. Masanın ortasında çok miktarda küçük solucan ve yosun olması iyi bir şeydir.