Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

01 Mayıs

Kumda Midye Kabuğu Avı

Kutuyu dışarda çimlerin üzerine koyun. Çocuklarla birlikte kutunun yanına gidin ve şöyle söyleyin:
“Çocuklar, bu kutuda küçük hazineler gizli (güzel kabuklar).” Bir kova alın ve çocuklarla birlikte bulabildiğiniz kadar çok kabuk ve taş toplayın. Sonra hazinelerinizi inceleyin.

01 Mayıs

Kumda Çerçeveli Sanat Eserleri

Kum havuzunda çocuklarla toplanın. Her çocuk bir ip alır ve kum havuzunda bir yer seçer. Bu ip ile her çocuk önce bir “resim çerçevesi” oluşturur. Şekil çok bireysel olabilir. Şimdi çocuklar küçük sanat eserleri yaratmak için deniz kabuklarını ve taşları kullanırlar.

01 Mayıs

Kum Mermer Koşusu

Kum havuzunda çocuklarla toplanın. Çocuklara bilyeleri gösterin ve onlara bugün kumdan mermer pistleri yapma fırsatına sahip olduklarını söyleyin. Çocuklara hazırlanan malzemeleri sunun. Çocuklar kum havuzunda bir yer seçerler ve tek başlarına veya bir partnerle birlikte mermer koşularını oluşturmaya başlarlar.

29 Nisan

Su Altı Dalış İstasyonu

Çocuklarla birlikte boş küvete bakın. Herkes sadece hava ile dolu boş küvetin içinde elleriyle hissederler. Daha sonra her çocuk küveti su kabı ile doldurur. Sonra çocukların elleriyle su altına girmelerine izin verilir. “Eller artık suyun altında” diyebilirsiniz. Ayağını, bacağını veya tüm kolunu su altında tutmak isteyen çocuklara sorun. Her zaman bir çocukla bireysel olarak, istediği vücut parçasını suya daldırın. Bu deney aşamasından sonra çocuklar kumu suya eklemeye başlayabilirler

19 Nisan

Kirli su arıtma sistemi

Arıtma sistemi boş bir bardağın üzerine yerleştirilir, çocuklar kirli suyu yavaş yavaş arıtma sisteminin üzerinden dökerler, arıtma sistemi ne kadar titizlikle yapıldıysa su o kadar temiz olur.

Bu basit yöntemle çocuklar arıtma sisteminin nasıl çalıştığını öğrenirler, yakın çevrenizde bir arıtma tesisi varsa çocukların bu yeri ziyaret etmeleri, arıtma sistemi ile ilgili olarak kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

06 Nisan

Kum saati yapıyoruz

Kavanozların veya şişelerin kapaklarını açın. Kapakları üst kısımlarıyla birbirine yapıştırın.

2: Yapıştırıcı kuruduktan sonra, kapağın altına bir parça kalın karton koyun ve metal kapaktan bir çivi ve çekiçle ortasından bir delik açın.
3: Kumu tekrar eleyin ve ardından kavanoz veya şişelerden birine doldurun.

05 Nisan

Küçük Arkeologlar Kazı Çalışmasında

Çocuklar tamamladıkları çalışmaları sizin de yardımınızla kurutma askısının vb. yere koyarlar. Kil parçaları tamamen kuruyana kadar orada bırakılır. Dinozor kemiklerinin çapına bağlı olarak bu 1 ila 2 gün arası sürer. Çocukların isimlerini dinozor kemiklerinin altına yazmak için keçeli kalem kullanın.

21 Mart

Bardakta suyun döngüsünü canlandırma

Çocuklar menekşeyi ekerler. Bitkiye küçük bir bardak damıtılmış su
dökülür ve çocuklar yapıştırma filmini lastik bant yardımıyla camın
üzerine gererler, böylece hava geçirmez olacaktır. Son olarak, çiçeği
kısmen gölgeli olan bir yere koyun. Tam güneş almamasına dikkat
edin.