Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Hiçbir Balık Birbirinin Aynısı Değildir

Sohbeti zenginleştirmek için, öğretmen çocukların kendi deneyimlerini ve gözlemlerini paylaşmalarını teşvik edebilir. Ayrıca, renkli balıkların fotoğraflarını veya videolarını göstererek görsel materyallerle destekleyebilir ve öğrencilerin ilgisini çekebilir. Ayrıca, sınıfta bir akvaryum bulundurmak veya sanal bir akvaryum turu düzenlemek gibi etkileşimli aktiviteler de sohbeti daha ilginç hale getirebilir.

06 Nisan

Kozalağı Bul

Kahverengi kumaşı çemberin ortasına konur. Toplanan tüm doğal malzemeler ortaya konur. Çocukların hissetmeleri için malzemeleri bir bir çocuklara verin. Ayrıca malzemeler hakkında konuşun.

21 Mart

Çam kozalağından çakmak yapımı

Kasım rüzgârı fırtınalı olur. Ağaçlardan dalı kopar, sokakları yapraklar kaplar ve bize sayısız çam kozalağı sunar. Onları büyük bir sepet içinde toplayıp kurutabilirsiniz. Çocuklar onlarla oynamayı, sofraları süslemeyi severler. Çam kozalağının ateş yakıcı bir işlev görebileceğini biliyor muydunuz?  Soya balmumu ve bir mum fitili ile işlendiğinde bahçedeki şömine veya kamp ateşi için harika çakmaklardır.