Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

06 Mayıs

Hareketli Mobil Kalp

Mobil Kalbi diğer tarafa çevirin ve çok çeşitli renklerde 6-8 boncuğu yüne geçirin. İpliği karşı dalgalı tarafa yapıştırın, kalbi tekrar çevirin ve ipliği tekrar yapışkan bir şeritle düz tarafa sabitleyin. Tüm iplik bitene kadar bu işleme devam edin.

15 Nisan

Kardan Adam Sanat Çalışması

Siyah kağıttan bir şapka yapılır ve kardan adamın başına yapıştırılır. Renkli kağıtlardan göz, burun ve düğmeleri kesilir ve kardan adam takılır. Beyaz kağıt zımbalanır. Zımbalanan beyaz kağıt taneleri karı temsil eder. Bunlar gökyüzüne yapıştırılır.

06 Nisan

Kış Perileri

Ahşap tutkalı kullanarak birkaç beyaz tüyü alttan ahşap boncuğun içine yapıştırılır. Gerekirse kolların uzunluğu ayarlanır ve ellerin uçları bükülür. Renkli tüyler ve renkli yünlerle bahar ya da yaz perilerine dönüştürülebilir.

05 Nisan

Kantaron Yağı Yapıyoruz

Bitkinin kırmızı rengini ve güneşin gücünü ortaya çıkarmak için çocuklar çiçekleri nötr bitkisel yağa koyar ve kavanozu aydınlık bir yere bırakır. Bir iki hafta beklettikten sonra yağı kırmızıya döner! Yağın cilt iltihabı ve yanıkları üzerinde iyileştirici bir etkisi vardır.

04 Nisan

Balık oyun kartları için yönerge

Resimli kartları hazırlama:

Resimli kartlar print edilir.
PVC ile kaplanıp sağlamlaştırılır ve kesilir
Kartların arkasına mıknatıs şekli yapıştırılır.

Kartların arkasına mıknatıs şerit yapıştırınca mıknatıs tahtasında sınıflandırma yapılabilinir.