Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Kavanozdan Akvaryum

Çocuklar bazı kâğıtlardan istedikleri gibi ince şeritler kesebilirler. Bunlar deniz yosununu temsil eder. Su olarak ince krapon kâğıdı şeritleri de iyi sonuç verir. İpliğe tutturulmuş hayvanları bant ile Camın üst, iç kenarına tutturun. Aynı şekilde mavi krep kâğıt şeritler de kavanoza sabitlenir. Deniz yosunu ve midye kapağın iç kısmına yapıştırıcı ile veya bant ile yapıştırılır. Cam kavanoz kapağı kapatılır ve baş aşağı, yani kapak aşağı yerleştirilir. Balıklar suda yüzüyormuş gibi görünür.

20 Mayıs

İklim Dostu Taşımacılık

Bu araçlar, fosil yakıtların yanması sırasında atmosfere salınan karbondioksit (CO2) ve diğer sera gazlarından kaynaklanan emisyonlar nedeniyle küresel ısınmaya büyük ölçüde katkıda bulunur. Bu nedenle, iklim değişikliğiyle mücadelede daha temiz ve daha verimli ulaşım araçlarının teşvik edilmesi önemlidir.

20 Mayıs

Benim Balinam

Çocuklar balonu şişirmeden önce kartonun üzerine yapıştırırlar. Gerçekten bir balina gibi görünmesi için, balonun ağız kısmını kuyruk yüzgeci olarak yukarı doğru büküp yapıştırın.Desteğinizle çocuklar balonun ön tarafına (balon ağzının karşısına) bir göz ve bir ağız çizerler.

20 Mayıs

Balık Tutma Oyunu

Çocuklar, mıknatıslar takılmış balıkları büyük, sığ bir kaba koyarlar. Çocuklar denizden en büyük balığı tek tek yakalamaya çalışabilirler. Çocukların balık tutmasına alternatif olarak bozuk para veya diğer manyetik nesneleri de koyabilirsiniz. Kancada böyle bir nesne varsa, çocuk onu tekrar denize atar ve sıra bir sonraki çocuğa gelir.

renkli ve tangram parçalarından oluşan kuş sembolü
04 Mayıs

Tangram Yönerge

Tangram eski bir Çin bulmaca ve akıl oyunudur. Oyun, basit geometrik şekillerden oluşur. Şekillerden, iki büyük üçgen, bir orta boy üçgen, iki küçük üçgen, bir kare ve bir paralel kenardan oluşmaktadır.

01 Mayıs

Küçük Kırmızı Yengeç

Yengeci kırmızı elbisesine sarmak için önce kırmızı kâğıt parçaları küçük parçalara ayrılır. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra başlayabilirsiniz.
Yumurta kolisi yuvarlak yerinden kesilir ve birbirine yapıştırılır ve ardından kırmızı karton parçaları yapıştırılır.

29 Nisan

Topluluk Balıkları

Çocukların gözlerinin önünde, kraft kâğıdına bir balık taslağı çizin. Ayrıca göz, ağız ve yüzgeci çizin.
Çocuklar kraft kâğıdının etrafında toplanır, balığı tutkal ile kaplarlar ve çok çeşitli kâğıt parçalarını balığın vücuduna yapıştırırlar. Bu sayede rengârenk, neşeli bir balık ortaya çıkar.
Yaptığınız çalışmayı sınıfa duvara, açıkça görülebilecek şekilde asabilirsiniz.

29 Nisan

Su Manzarası

Çocuklar, balıkları için bir renk veya renk kombinasyonu düşünmek için tabakların kuruma süresini kullanır. Balık ortasına mı yoksa kenarına mı yerleştirilmelidir?
Çocuklar seçilen renkle bir el boyarlar. El, tabağın seçilen yerine bastırılır (tercihen ayakta durur). Net ve temiz bir baskı için, çocuklar diğer elleriyle tek tek parmaklarına ve elin arkasına bastırırlar.

28 Nisan

Renkli Balık

Makasla, siz ve çocuklar balığı kessin. Daha sonra balığı yapışkan filmin yapışkan tarafına yerleştirin ve filmin çıkıntılı kısmını makasla kesin. Artık çocuk, aydınger kâğıdından yapılmış renkli pulları balığın üzerine yapıştırmaya başlayabilir