Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Kavanozdan Akvaryum

Çocuklar bazı kâğıtlardan istedikleri gibi ince şeritler kesebilirler. Bunlar deniz yosununu temsil eder. Su olarak ince krapon kâğıdı şeritleri de iyi sonuç verir. İpliğe tutturulmuş hayvanları bant ile Camın üst, iç kenarına tutturun. Aynı şekilde mavi krep kâğıt şeritler de kavanoza sabitlenir. Deniz yosunu ve midye kapağın iç kısmına yapıştırıcı ile veya bant ile yapıştırılır. Cam kavanoz kapağı kapatılır ve baş aşağı, yani kapak aşağı yerleştirilir. Balıklar suda yüzüyormuş gibi görünür.

01 Mayıs

Küçük Kırmızı Yengeç

Yengeci kırmızı elbisesine sarmak için önce kırmızı kâğıt parçaları küçük parçalara ayrılır. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra başlayabilirsiniz.
Yumurta kolisi yuvarlak yerinden kesilir ve birbirine yapıştırılır ve ardından kırmızı karton parçaları yapıştırılır.

19 Nisan

Mutfak Havlu Peçetesinden Bir Demet Çiçek

Kâğıdın köşelerini makas ile yuvarlak kesin. Ortasına kâğıt buruşturup top haline getirin ve yapıştırın. Yaprağı orta yerinde tutun ortasından ince bir iplik ile bağlayın. Dikkatlice yaprakları tek tek ayırın. Böylece renkli ve olağanüstü güzel bir çiçek yaratılmış olunur.

16 Nisan

Nisan Yağmurunu Resimlemek

Gri yağmur tonunu elde etmek için siyah, beyaz renkleri sulandırıp karıştırın. Resim kâğıdına boyayı süngerle bolca sürün. Kâğıdı su dolu kova içine batırıp ellerinizle buruşturun. Sonra dikkatlice kâğıdı kovadan çıkarın ve açın kuruması için bir yere serin ya da asın. Yağmur desenli kâğıdın kurumasını bekleyin. Kuruyan kâğıtlara renkli kalemlerle resim yapabilirsiniz, süsleyebilirsiniz. Yağmur hakkında sohbet edebilirsiniz.

16 Nisan

Kartopu Kurabiye

Her iki kabı birbiriyle karıştırıp iyice yoğurun hamurlardan yuvarlak toplar yapın. Yapılan topları Hindistan cevizinde yuvarlayın ve kartopu gibi görünmesini sağlayın.
Hindistan cevizli topları isterseniz dekoratif kâğıtlar içine de koyarak sunum yapabilirsiniz.

15 Nisan

Kardan Adam Sanat Çalışması

Siyah kağıttan bir şapka yapılır ve kardan adamın başına yapıştırılır. Renkli kağıtlardan göz, burun ve düğmeleri kesilir ve kardan adam takılır. Beyaz kağıt zımbalanır. Zımbalanan beyaz kağıt taneleri karı temsil eder. Bunlar gökyüzüne yapıştırılır.

07 Nisan

Mobil Gezegen

Hangi dünyasal nesnelerin uzayda yerlerini bu şekilde aldıklarını görmek heyecan verici. Çocukla yaratıcılıkta sınır tanımazlar. Bazen, arabalar ve evler gökyüzü modelinde kuyruklu yıldızlar ve gezegenler arasında bağlanarak yerlerini alırlar.

07 Nisan

Lale katlama

Çiçeği bir parça kâğıdın üzerine yapıştırınız ve katladığınız diğer çiçeklere yapıştırınız. Lale bitkinizin kaç çiçeği olması gerektiğini kendiniz belirleyebilirsiniz. Yaprakları ve sapları tahta veya keçeli kalemler veya balmumu boyaları ile boyamanız yeterlidir.

07 Mart

Gölgelerin izini sürmek

Güneşli günler için gölge resim yapmak harika bir etkinliktir. Bunun için bir tuval ya da beyaz bir kâğıt hazırlanabilir. Daha sonra nesneler tuval/kâğıdın önüne yerleştirilir. Çocuklar gölgelerin ana hatlarını çizebilir ve gün boyunca nasıl değiştiklerini görebilirler.