Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Hiçbir Balık Birbirinin Aynısı Değildir

Sohbeti zenginleştirmek için, öğretmen çocukların kendi deneyimlerini ve gözlemlerini paylaşmalarını teşvik edebilir. Ayrıca, renkli balıkların fotoğraflarını veya videolarını göstererek görsel materyallerle destekleyebilir ve öğrencilerin ilgisini çekebilir. Ayrıca, sınıfta bir akvaryum bulundurmak veya sanal bir akvaryum turu düzenlemek gibi etkileşimli aktiviteler de sohbeti daha ilginç hale getirebilir.

01 Mayıs

Kumda Midye Kabuğu Avı

Kutuyu dışarda çimlerin üzerine koyun. Çocuklarla birlikte kutunun yanına gidin ve şöyle söyleyin:
“Çocuklar, bu kutuda küçük hazineler gizli (güzel kabuklar).” Bir kova alın ve çocuklarla birlikte bulabildiğiniz kadar çok kabuk ve taş toplayın. Sonra hazinelerinizi inceleyin.

01 Mayıs

Kumda Çerçeveli Sanat Eserleri

Kum havuzunda çocuklarla toplanın. Her çocuk bir ip alır ve kum havuzunda bir yer seçer. Bu ip ile her çocuk önce bir “resim çerçevesi” oluşturur. Şekil çok bireysel olabilir. Şimdi çocuklar küçük sanat eserleri yaratmak için deniz kabuklarını ve taşları kullanırlar.

29 Nisan

Sahilden Gelen Deniz Kabukları

Çocuklara, “bugün sabah veya akşam yemeğinde odamızda midye ziyaretimiz var. Oyun çemberi kuralım ve ellerinizi bana uzatın, ben de oraya bir kabuk koyayım.” Şimdi midyeleri çocuklara dağıtın. Herkese midye verildiğinde, aşağıda yer alan metni söyleyin ve çocuklar uygun hareketleri yapsınlar. Çocuklara önceden hareketleri gösterebilirsiniz.

18 Nisan

Orman Manzaraları

Çocuklar çerçeveleri ormanda toprağın üzerine bırakırlar ve tabloyu izlerler. Mutlaka sıradan bir orman gezintisinden algılayamadıkları detaylar algılarlar ve keşfederler – ilginç şekil almış dallar, küçük kozalaklar, boş salyangoz kabukları ve daha neler neler!