Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

18 Nisan

Zıplayan Karabiber

Balonu tabağın birkaç santimetre yukarısına gezdirdiğinde karabiberin nasıl yukarı doğru zıpladığını göreceksin. Balonu tabağın üstünde ne kadar alçakta tutarsan o kadar etkili olabilir. İstersen tuz taneleri de sıçratabilirsin. Bunun için yapman gereken, balonu biraz daha tuza yaklaştırmandır.

06 Nisan

İlkbahar Çayırları

Renk Karıştırma
Açık havada çocuklar doğanın ilkbaharda sunabileceği yeşil tonlarını
Keşfederler.
Bir karıştırma kabında çocuklar farklı renkleri ya da değişik yeşil tonlarını kıl fırça kullanarak oluştururlar.
Bir Çayır Oluşturmak

05 Nisan

Küçük Kar Tanesi

Minder ve ya battaniyeleri sınıfta/spor salonunda yere serin. Mümkünse sınıfı karartın. Çocuklarda endişe yaratabileceğinden mutlak karanlık olmadığından emin olun. Çocuklar bir yer seçerken rahatlama müziğini açın ve çocukların rahatça uzamalarını bekleyin.

02 Nisan

Hava ile Mum Deneyi

Hava ısınır ve oksijeni tüketir. Mum havasız kalır alev boğulur, hava soğur ve daha az yer kaplar. Negatif bir basınç oluşur, dışarıdaki hava daha yüksek bir hava basıncına sahiptir ve suyu cam bardağın içine iter.

02 Nisan

Hava Yastıklı Araba

Çocukların, fikirlerini eyleme dökmeleri ve deneyimlemeleri için bolca zaman tanıyın, böylece her çocuk hangi çözümü izlemek istediğini kendisi karar verebilir. Sonra 3-5 çocuklu gruplar oluşturup, önlerine malzemeleri koyun ve denemelerini isteyin.

11 Mart

Geleceğin arabaları – zamana yolculuk

Bir hava yastığı aracını inşa etmek için, CD’deki deliğin üzerine çift taraflı yapışkan bant yapıştırırlar. Yapışkan bandından havanın geçmesini sağlamak için bir kurşun kalemle bant delinir. Ardından yapışkan banttın ikinci tarafındaki koruyucu film çıkarılır ve üzerine çocukların su şişesi kapağı yapıştırılır. Bir balon şişirilir, balonun ağzına klips mandalı takılır ve balon ağızlığın üzerine geçirilir.