Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

04 Mart

Ağaç ağaç yerini değiştir

Her oyuncu işaretlenen ağaçlardan birinin yanında durur. Ebe ise ağaçların arasında açık bir alanda durur.

Ebe “ağaç ağaç yerini değiştir” diye bağırır. Tüm oyuncular işaretlenen başka bir ağaca koşarlar. Sonuçta her oyuncu yeni bir ağacın yanında durmak zorundadır ve bir önceki ağacına dönmemelidir. Ebe de işaretlenen bir ağacı bulmaya çalışır. Boş bir ağaç bulamayan son oyuncu yeni ebe olur.

04 Mart

Afrika’da Macera Turu!

Çocukların hayal güçleri kuvvetlidir ve maceralar yaşamayı severler. Bir dramatik oyun ile çocuklar vahşi hayvanlara dönüşebilirler ve hatta Kilimanjaro’yu (Afrika’nın en yüksek dağı) tırmanabilirler. Bu sırada yeni “Afrika” izlenimleri kazanırlar. Yeni bilgi; hayal gücüyle, tüm duyularla ve hareketle birleştiğinde eğlence kaçınılmazdır.

baykuş ve fareler
03 Mart

Baykuş ve Fareler

Bitki örtüsünden arındırılmış ormanlık alanda az miktarda yaprak veya çalı ağacı, oyun alanı çapı yaklaşık 10 – 12 m olmalı.

01 Mart

Aç Dinozor – Hareketli Oyun

İki oyuncu aralarında birkaç adım mesafe olacak şekilde yan yana dururlar. Sonra el ele tutuşurlar ve ellerini havaya kaldırırlar. Böylece iki oyuncu arasında bir boşluk oluşur. İki oyuncu arasında oluşan bu boşluk aç dinozorun açık ağzını temsil eder.