Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

İki Yanardöner Denizanası

Bu aktivite, tematik olarak denizden gelen iki yanardöner denizanası hakkındadır. Bu parmak oyunu ile sabah çemberinizi başlatabilir, aynı zamanda çocukların kelime dağarcığını da genişletirsiniz.

30 Nisan

Palyaço Balığı

Çocuklarla birlikte yerde minderlerden oluşan bir daire içinde toplanın. Çıktıyı dairenin ortasındaki zemine yerleştirin. Ardından metni sol sütunda yazıldığı gibi seslendirin ve hareketleri sağ sütunda yazdığı şekliyle gerçekleştirin.

05 Nisan

Kükreyen Tyrannosaurus

Bir oyuncu Tyrannosaurus Rex olur ve oyun alanının ortasına geçer. Diğer oyuncular onun etrafında koşarlar. Tyrannosaurus yüksek sesle kükrediğinde, herkes olduğu yerde durur ve hareket etmesine izin verilmez.

11 Mart

Güneşin Çocukları-Hareket Oyun

Bu hareket oyunu, çocukların Dünya’nın dönmesini oyun yoluyla deneyimlemelerine olanak tanır. Aynı zamanda hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirir. Hareketlerin çocuklara uygun olduğundan ve eğlencenin ön planda olduğundan emin olmak önemlidir.

Oyunun Amacı: Çocukların, Dünya’nın dönme kavramını oyunla deneyimleyerek koordinasyon ve hareket yeteneklerini geliştirebilmeleridir. 

07 Mart

GRUP OYUNLARI İLE ÖZGÜVEN GÜÇLENDİRİLMESİ

Çocuklarla birlikte dar, omuz omuza bir çember oluşturun. Bir çocuk ortada mümkün olduğunca kendini kasarak donuk bir şekilde durur ve isterse eğer gözlerini kapatır. Sonra kendini çemberde yer alan çocuklara doğru bırakır. Çocuklar onu yakalar ve nazikçe diğer yöne doğru geri iterler. Bir dakika sonra başka bir çocuk dairenin ortasına geçer.

07 Mart

Gölgelerin izini sürmek

Güneşli günler için gölge resim yapmak harika bir etkinliktir. Bunun için bir tuval ya da beyaz bir kâğıt hazırlanabilir. Daha sonra nesneler tuval/kâğıdın önüne yerleştirilir. Çocuklar gölgelerin ana hatlarını çizebilir ve gün boyunca nasıl değiştiklerini görebilirler.

04 Mart

Ayna ile ormanı keşfet

ocuklar aynaları ile ağaç tepelerini ve etrafı incelerler.

Çocuklar kendilerini ağacın tepesine geziyormuş gibi hissederler ve bu çok eğlencelidir.

Çocuklar bu oyunu grup oyunu olarak da oynayabilirler.
Örneğin bir çocuk sadece aynaya bakar diğer çocuk onu ormanda gezdirir.
Daha sonra eş değiştirilir.

02 Mart

Ben benim ve ben böyleyim

Aşağıdaki metni söyleyin ve ilgili hareketleri yapın. Mümkün olduğunca yavaş konuştuğunuzdan emin olun. Bu, çocukların kelimeleri tanıma ve hareketleri yapabilme şansını artırır.

02 Mart

Buz Kralı/Buz Kraliçesi

3-6 yaş Gelişim Alanı: Hareketli oyun Malzemeler Yok Hazırlık: Bir çocuk Buz Kralı/Kraliçesi olur. Oyun: Çocuklar sınıfın içinde hareket ederler. Buz kralı, çocuklara dokunarak onları buza dönüştürmeye çalışır. İki çocuk birbirlerine sarılır ve kendilerini sıcak tutarlarsa, Buz Kralı/Kraliçe onlara dokunamaz. …