Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

05 Nisan

Işık ve gölge

Güneş altında güneşi arkamıza alarak yürürsek, önümüzde kendi gölgemizi görürüz. Çocuklar diğer insanların gölgelerinin üzerine atlamayı çok severler: “Baba, şimdi karnının üzerine atlıyorum!” hareket halinde ki gölgenin arkasında zıplarlar.

07 Mart

Gölge şekillerini arama

Bahçede hangi alışılmadık, gizemli gölgeler bulunabilir? Tamamen farklı bir
şeye benziyor olabilirler mi? Çocuklar bir keşif turuna çıkarlar ve alışılmadık
şekilli çubuklar, taşlar

gölgeleri incelemek
07 Mart

Gölgeleri incelemek

Farklı gölge türleri nelerdir? Çocukların araştırma dürtüsünü uyandırmak için, farklı malzemeler ve nesneler hazır bulundurulabilir. Her çocuğa bir nesne verilir ve araştırma aşamasından sonra diğer nesnelere göre fark ettikleri şeyi anlatırlar. Gölgenin sert veya yumuşak kenarları var mı? Koyu mu yoksa açık mı? Gölge şeffaf bir camdan nasıl görünüyor?

Gölge projektör yapıyoruz
07 Mart

Gölge projektör yapıyoruz

Karton ruloyu istediğiniz gibi renklendirin. Şablondan istediğiniz motifi kesin ve bir parça şeffaf film üzerine yapıştırın. Folyo parçası, bir lastik bantla karton rulodaki bir açıklığın üzerine gelebilecek kadar büyük olmalıdır. Dönüşümlü olarak kullanmak için farklı folyo parçalarına birkaç motif yapıştırılabilir. Şimdi, karanlık bir odada motif duvarda görünebilir

05 Mart

Bardaktaki gölgeler

Cam şablonları gölgelerin üzerine yapıştırın. Ardından başka bir cam şablonu orijinal motiflerin üzerine yapıştırın. Daha sonra kartları istediğiniz gibi kesin ve lamine edin.