Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

17 Nisan

Kendi Gezegenini Yarat

Bileşenlerin montajında çocuklara yardımcı olmalısınız. Özellikle plastikten artık malzemelerin montajı çocuklara zor gelebilir. Bunun haricinde çocukların yaratıcılığına ve malzeme seçimine karışılmamalıdır. Çocukların karşılıklı olarak birbirlerini desteklemeleri ve yardım etmelerini teşvik ediniz. Örneğin küçük kozmik dünyada neler olup bittiği konusunda gerçek bir gezegen manzarasının geliştirilmesine nasıl yardımcı olacağı hakkında çocuklara soru sorabilirsiniz, size anlatmalarını teşvik edebilirsiniz.

07 Nisan

Mobil Gezegen

Hangi dünyasal nesnelerin uzayda yerlerini bu şekilde aldıklarını görmek heyecan verici. Çocukla yaratıcılıkta sınır tanımazlar. Bazen, arabalar ve evler gökyüzü modelinde kuyruklu yıldızlar ve gezegenler arasında bağlanarak yerlerini alırlar.

03 Nisan

Her Şey Güneşin Etrafında Döner

Bir hulahopu beyaz krep kâğıdı ile ikincisini mavi krep kâğıdı ile sarın ve uçlarını şeffaf bantla sabitleyin.
Dışarı çıkın bir yüzeye sarı bir daire (yaklaşık 20 cm çapında) çizin. Ardından, 8 gezegen için yörüngeler olarak yaklaşık 50 cm aralıklı 7 daire çizmek için beyaz tebeşir kullanın. Her yörüngede, beyaz dairenin herhangi bir yerinde 8 gezegenin renginde bir daire (ayrıca 20 cm çapında) işaretleyin.

02 Nisan

Hayalimdeki gezegenimi yapıyorum

Yeni oluşan gezegenler kuruduktan sonra, çocuklar tarafından boyanabilirler. Boyandıktan sonra gezegen sistemine uygun mesafeler de dikkate alınarak resimdeki gibi sıralanırlar.