Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

11 Mart

Geleceğin arabaları – zamana yolculuk

Bir hava yastığı aracını inşa etmek için, CD’deki deliğin üzerine çift taraflı yapışkan bant yapıştırırlar. Yapışkan bandından havanın geçmesini sağlamak için bir kurşun kalemle bant delinir. Ardından yapışkan banttın ikinci tarafındaki koruyucu film çıkarılır ve üzerine çocukların su şişesi kapağı yapıştırılır. Bir balon şişirilir, balonun ağzına klips mandalı takılır ve balon ağızlığın üzerine geçirilir.

06 Mart

Dünyamız gelecekte nasıl olacak?

Çocuklarla birlikte yukarıda verilen örneklerden zaman makinalarını yaptıktan sonra onlarla zaman yolculuğuna çıkabilir, bu sorulara cevap arayabilirsiniz. Bu aktivitede önemli olan: zaman makinası yapmak değil, zaman makinasını çocuklarla yukarıda ki sorulara cevap bulmak için ortamı için kullanmaktır.

06 Mart

Dün Bugün Yarın ve Dinozorların Dünyası

Çevremizdeki her şey değişiyor: Bugün deneyimlediğimiz şey yarın geçmişte kalacak. Biz, kendimiz, çevremiz, doğa, her şey görünmez bir zaman ekseninde ilerler ve asla geri dönmez. Ancak zaman nedir? Her yerde var ve onu duyamayız, göremeyiz, koklayamayız ya da tadamayız. Çocuklar gelişimlerinin belli bir evresinden sonra zamanın farkına varırlar. Yavaş yavaş kendi dünyaları için bir zaman ritmi geliştirmeye başlarlar