Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Benim Balinam

Çocuklar balonu şişirmeden önce kartonun üzerine yapıştırırlar. Gerçekten bir balina gibi görünmesi için, balonun ağız kısmını kuyruk yüzgeci olarak yukarı doğru büküp yapıştırın.Desteğinizle çocuklar balonun ön tarafına (balon ağzının karşısına) bir göz ve bir ağız çizerler.

06 Mayıs

Ahtapot Kuklası Yapıyoruz

Son olarak, çocuklar ahtapotun kafasına ip bağlarlar ve ardından ucunu bir çubuğa bağlarlar. Şimdi, çocuklar çubuğu havada yukarı ve aşağı hareket ettirirken, ahtapot tüm kollarını onlarla birlikte hareket ettirir. Ahtapotun yüzü için çocuklar gözlerini ve ağızlarını çizdikleri bir kumaş kalemi kullanırlar.

29 Nisan

Topluluk Balıkları

Çocukların gözlerinin önünde, kraft kâğıdına bir balık taslağı çizin. Ayrıca göz, ağız ve yüzgeci çizin.
Çocuklar kraft kâğıdının etrafında toplanır, balığı tutkal ile kaplarlar ve çok çeşitli kâğıt parçalarını balığın vücuduna yapıştırırlar. Bu sayede rengârenk, neşeli bir balık ortaya çıkar.
Yaptığınız çalışmayı sınıfa duvara, açıkça görülebilecek şekilde asabilirsiniz.

07 Nisan

Mandal Dino

Ekteki şablonu kullanın ve çocuklarla birlikte siyah çizgi boyunca kesin. Daha sonra bu şekli kalemle kartona aktarın ve tekrar kesin. Gazete veya kâğıt masanın üzerine serin ve çocukların dinozoru fırça veya kalemle istedikleri renge boyamalarını sağlayın. Her şey kuruduğunda oyun başlayabilir.