Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

İklim Dostu Taşımacılık

Bu araçlar, fosil yakıtların yanması sırasında atmosfere salınan karbondioksit (CO2) ve diğer sera gazlarından kaynaklanan emisyonlar nedeniyle küresel ısınmaya büyük ölçüde katkıda bulunur. Bu nedenle, iklim değişikliğiyle mücadelede daha temiz ve daha verimli ulaşım araçlarının teşvik edilmesi önemlidir.

07 Nisan

Mevsimler Sofrası

Zamanla doğa olayları, mevsimlerin ritmi çocuklar için giderek daha anlaşılır hale gelir. Kısa sürede çocuklar nergisleri, papatyaları, ayçiçeklerini, sonbaharın meyvelerini vb. ne zaman bekleyeceklerini kendileri bilirler ve çocuklar bunların her zaman tekrarlanmasını dört gözle beklerler.

11 Mart

Güneşin Çocukları-Hareket Oyun

Bu hareket oyunu, çocukların Dünya’nın dönmesini oyun yoluyla deneyimlemelerine olanak tanır. Aynı zamanda hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirir. Hareketlerin çocuklara uygun olduğundan ve eğlencenin ön planda olduğundan emin olmak önemlidir.

Oyunun Amacı: Çocukların, Dünya’nın dönme kavramını oyunla deneyimleyerek koordinasyon ve hareket yeteneklerini geliştirebilmeleridir. 

gece gündüz nasıl oluşur
07 Mart

Gece ve gündüz nasıl oluşur?

Dünya bir gezegendir ve kabaca bir küre şeklindedir. Merkezi yıldızımız olan güneşin yörüngesinde diğer yedi gezegenle birlikte döner. Ayrıca dünya, diğer gezegenlerin çoğu gibi kendi ekseni etrafında sola doğru döner. Dünyanın bu dönüşü gündüz ve gece ile sonuçlanır, çünkü güneş dünyanın sadece yarısını aydınlatır.

06 Mart

Dünyamız gelecekte nasıl olacak?

Çocuklarla birlikte yukarıda verilen örneklerden zaman makinalarını yaptıktan sonra onlarla zaman yolculuğuna çıkabilir, bu sorulara cevap arayabilirsiniz. Bu aktivitede önemli olan: zaman makinası yapmak değil, zaman makinasını çocuklarla yukarıda ki sorulara cevap bulmak için ortamı için kullanmaktır.