Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

15 Nisan

Baloncuklu Naylon Ambalaj Baskı Çalışması

Baloncuklu naylon ambalajı parçalara ayrılır, Plastik bardak vb. malzeme üzerinde yapıştırılarak veya bağlanarak tutturulur. Boya ve fırça hazırlanır. Beyaz baloncuklu naylon boyanır, bir fırça ile boya baloncuklu naylonun üzerine sürülür. Rengârenk baskı çalışması yapılır. Her baskı ayrı bir renge sahiptir.

07 Nisan

Mevsimler Sofrası

Zamanla doğa olayları, mevsimlerin ritmi çocuklar için giderek daha anlaşılır hale gelir. Kısa sürede çocuklar nergisleri, papatyaları, ayçiçeklerini, sonbaharın meyvelerini vb. ne zaman bekleyeceklerini kendileri bilirler ve çocuklar bunların her zaman tekrarlanmasını dört gözle beklerler.

06 Mart

Doğa ve orman çocuklar için bir oyun

Doğa ve orman çocuklar için bir oyun, deneyim, öğrenme alanıdır ve doğa ile gizemli bir etkileşim kurmamızı sağlar. Orman bir duyu hazinesidir, bir iş birliği mekânıdır, macera ve masal yeridir, yaratıcılığın ve hayal gücünün kaynağı, sınırsız bir sakinlik vahasıdır.

Doğadaki çocuk ağaç yaprağını yelkene, bir parça ağaç kabuğunu kayığa ve kendisini kaptana dönüştürür. Düşen ağaç gövdesi bir asma köprüye dönüşür ve dik yamaçlar bir macera diyarı olur çocuk için. Doğa ve orman, öğrenmek için en zengin mekândır. Doğada öğrenilir ancak asıl doğadan öğrenilir.

05 Mart

Çimden boyama fırçası

Çocuklarla çimene gidin. Her çocuk kendisine bir demet çim toplasın ve bir çubuk bulsun. Çim bir ip ile çubuğa bağlanır.
Çocuklarla sulu boya ile boyama kâğıdına ilkbahar manzaraları çizerler.

29 Şubat

Baharın Sesi

Doğada çocuklarla birlikte birçok farklı bahar sesini dinleyebileceğiniz bir yer belirleyin. Rüzgârın dalları hışırdattığı, kuşların cıvıldadığı bir yer vs. Bu yer, bahçe ya da orman da olabilir.

29 Şubat

Bahçemizde Hayvan Türleri

Bahçemiz, hayvanların yaşadıkları ve kendilerini rahat hissettiği birçok alana sahiptir. Uzun bir süre boyunca hangi türlerin bahçemizi ziyaret ettiğini gözlemlemek istiyoruz. Bunu tekrar tekrar yapabiliriz ve sonra gözlemlerimizi belgeleyebiliriz