Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

17 Nisan

Kendi Dinozor Yumurtanı Yap ve Kazı

Şimdi tuzlu hamuru pürüzsüz bir kütleye dönüşecek şekilde yoğurun. Hamurun kolayca şekillendirilebilmesi için yeterince su eklemelisiniz. Dinozorları biraz yağlayın ve ardından tuzlu hamurdan yaptığınız yumurtanın içine bir dinozor yerleştirin.

05 Nisan

Küçük Arkeologlar Kazı Çalışmasında

Çocuklar tamamladıkları çalışmaları sizin de yardımınızla kurutma askısının vb. yere koyarlar. Kil parçaları tamamen kuruyana kadar orada bırakılır. Dinozor kemiklerinin çapına bağlı olarak bu 1 ila 2 gün arası sürer. Çocukların isimlerini dinozor kemiklerinin altına yazmak için keçeli kalem kullanın.

elden ele dolaşan dinozor
06 Mart

Elden ele dolaşan dinozor – Hızlı olan kazanır

Çocuklarla bir çember oluşturulur. Bütün çocuklar yerde çemberde otururlar. Çocuklar sırayla 1’den 2’ye kadar sayarlar. Yani ilk çocuk 1’der. İkinci çocuk 2, daha sonraki tekrar 1 ve sonraki çocuk 2. Çemberde oturan tüm çocuklar bir veya 2 dedikten sonra 1 numaralı tüm çocuklar bir gruba, 2 numaralı tüm çocuklar diğer gruba ait olurlar

06 Mart

Dinozor Baskı Çalışması

Her çocuğa A4 büyüklüğünde beyaz bir kâğıt ve bir patates damgası verilir. Farklı renkte parmak boyalarını masanın ortasına konulur.  Çocuklar ayak izi için hangi renkleri kullanacaklarına kendileri karar verirler.
Sonra damgalarını boyaya batırırlar ve ardından kâğıda basarlar. Çocuklar renk değiştirdiğinde patatesin üzerindeki ıslak renk kalıntısını bir bezle silmelidirler. Bu sayede renkler birbirine karışmaz

06 Mart

Dinozorları seviyoruz

Çocuklarla birlikte yerde bir daire oluşturacak şekilde oturun. Yukarıda açıklanan nesneleri dairenin ortasına koyun. Önce yumuşak (varsa) dino figürlerini elden dolaştırın. Çocuklarla konuya ilişkin sohbet etmek için fırsatlar yaratın, örneğin:
Hiç bir kitapta veya resimde dinozor gördünüz mü?
Dinozorlar hangi renkteler?

06 Mart

Dinozor Oyunu

Her oyuncu bir dinozor alır ve onu renkli başlangıç ​​noktalarından birine yerleştirir. Oyunun amacı mümkün olduğunca çok yaprak toplayarak oyunu bitirmektir.

Hedef, ortada ki yaprak çelengine ulaşmaktır. Kim 10 yaprak toplayarak bitiş çizgisine ilk ulaşırsa o kişi kazanır.

Zar sırayla atılır ve örneğin beş atıldığında, herhangi bir yöne doğru beş alan ilerler, hedef alana ulaşan oyuncuya bir yaprak verilir. Oyuncu dinozoruyla bir yaprağın üzerine yani oyun noktasına inerse, hiçbir şey alamaz. Bir varış noktası başka bir oyuncu ile doluysa, başka bir rota araması gerekir veya oyun (round) dışı kalır.

06 Mart

Dinozor Projesine Giriş

Dinozor şablonunun çıktısını alın ve ana hatlarını renkli keçe üzerine çizin. Dinozorları kesin. Sonra pörtlek gözleri takın.
Keçe kalıntılarını küçük parçalar halinde kesin (daire,

06 Mart

Dinozorların Zamanı-Öğrenme Tezgâhı

Oynayarak öğrenmede öğrenme tezgâhları giderek daha popüler hale
gelmektedir. Çocuklar sunulan materyalleri deneyebilir ve kendi oyun
fikirlerini geliştirebilirler.
Proje başlangıcında çocuklara dinozorlar konulu bir öğrenme tezgâhı
hazırlamalısınız.

06 Mart

Dino ayakları yapıyoruz

Küçük dinozor hayranlarının her biri en
sevdikleri renkte bir el işi kâğıdı seçer
ve ayakkabılarıyla üzerinde durur.
Koyu bir kalem kullanarak
ayakkabıların çevresine dino ayakları çizilir.

03 Mart

Buzla dinozor yumurtası deneyi

Her çocuk bir balon ve bir dinozor seçer. Çocuk sizin yardımınızla dinozoru balonda ki açıklıktan geçirir. Bu biraz sabır gerektirir, ancak iyi bir parmak egzersizidir. Ardından huniyi balon açıklığına yerleştirin ve ardından dolu balonu sıkıca tutun. Sürahi ile çocuk, dinozor tamamen su ile kaplanana kadar huni ile balonun içine su döker. Su dökülmesi ihtimaline karşı bunu lavabonun üzerinde yaptırmanızı tavsiye ederiz.