Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

aile ruleti
04 Mart

Aile Ruleti

Öncesinde ebeveynlerden DIN A5 boyutunda bir aile fotoğrafı isteyin.

Çemberi (hulahop veya halattan çember) çocuklarla oluşturacağınız dairenin içine yerleştirin, böylece çemberin dışında bir oturma çemberi için yeterli alan olacaktır. Tahta çubukları uçları çembere gelecek şekilde yerleştirin, böylece iki çubuk arasında her zaman bir oturma alanı yaratmış olursunuz. Kendiniz için de bir koltuk düşünün. Çubuklar arasında oluşturulan boşlukların her birine 1 aile fotoğrafı yerleştirin.

04 Mart

Aile Konulu Sohbet Çemberi

öncesinde, masaya çeşitli resimleri ve fotoğrafları yerleştirin. Çocuklara farklı “insanların” farklı fotoğraflarını kesmelerini söyleyin. Gerekirse, pekiştirmek için bir kartona yapıştırılabilir ve tekrar kesilebilir. Bebeklerin, çocukların, gençlerin, yetişkinlerin, yaşlıların vb. resim ve fotoğrafları gereklidir. Ancak kedi, köpek veya balık gibi evcil hayvanlara da olabilir. Ne kadar çok insan ve hayvan resmi kesilirse, çocuklar sohbet çemberinde ailelerini o kadar bireysel olarak bir araya getirebilirler.

büyüdüğümde
03 Mart

“Büyüdüğümde”

“Doğum günün geldiğinde kaç yaşında olacaksın?”
“İlerde hangi ülkeleri gezmek istersin?”
“Hangi şehirleri görmek isterdin?”
“Doğum gününe annenden, babandan… Hangi hediyeyi istersin?”
“Büyüdüğünde nasıl görüneceksin?”
“Büyüdüğünde ne olmak istersin?”

02 Mart

Ben benim ve ben böyleyim

Aşağıdaki metni söyleyin ve ilgili hareketleri yapın. Mümkün olduğunca yavaş konuştuğunuzdan emin olun. Bu, çocukların kelimeleri tanıma ve hareketleri yapabilme şansını artırır.