Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

30 Nisan

Parlayan Akvaryum

Çocuklar bir boyama sayfası seçer ve keçeli kalemlerle boyarlar veya kâğıtlarını şablon olmadan ayrı ayrı tasarlayabilirler .Çocuklar bitmiş resimleri arkalarında bebek yağı ile kaplarlar (daha sonra yağ ile fırçalamak özellikle parlak bir etki sağlar).Daha sonra resimler lamine edilebilir.

16 Nisan

Kavanozda Buğday Tarlası

Buğday tarlamız aydınlık, sıcak bir yere konulmalı ve düzenli olarak ıslatılmalıdır. Buğday taneleri birkaç gün sonra filizlenir ve ince kökler toprakta görünmeye başlar. Çocuklar buğday tanelerinin toprakta kök saldığını ve köklerin cam kavanozun dibine kadar uzayabileceklerini gözlemler.

07 Nisan

Loş Işıkta Uykuya Dalmak

Her çocuğun uykuya dalmak için kendi ışığı vardır. İsteyen onu alıp yatağının önüne koyabilir. LED çay ışıkları olduğu için çocuklar ışıklarını güvenle yanlarına koyabilirler. Eğitimci tek tek çocukların yanına gider, gerekirse başlarını okşar ve onlara güzel bir rüya diler. Bunu yaparken, bir
Düğmeye dokunarak LED çay ışığını açar, böylece her bardakta bulunan ışık parlak bir şekilde parlar.

05 Nisan

Düğme-sayı -sayma 1 -10

Her kibrit kutusuna 10 tane düğme doldurulur. Her çocuğa küçük bir kâse verilir. Masanın ortasına her çocuğun ulaşabileceği bir yere derin olmayan bir kâse ve içinde fasulye olan kâse konulur.

04 Nisan

Dondurma çubuğu ile fırıldak oyunu

Çocuklar renkli kalemlerle dondurma çubuklarının üzerine motif çizerler. İki dondurma çubuğu artı işareti sembolü şeklinde üst üste yapıştırılır. Üst ve alt tarafından tam ortaya camdan boncuk yapıştırılır. Sonunda dekorasyon malzemesi yapıştırılır.