Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

06 Mayıs

Hareketli Mobil Kalp

Mobil Kalbi diğer tarafa çevirin ve çok çeşitli renklerde 6-8 boncuğu yüne geçirin. İpliği karşı dalgalı tarafa yapıştırın, kalbi tekrar çevirin ve ipliği tekrar yapışkan bir şeritle düz tarafa sabitleyin. Tüm iplik bitene kadar bu işleme devam edin.

29 Nisan

Su Manzarası

Çocuklar, balıkları için bir renk veya renk kombinasyonu düşünmek için tabakların kuruma süresini kullanır. Balık ortasına mı yoksa kenarına mı yerleştirilmelidir?
Çocuklar seçilen renkle bir el boyarlar. El, tabağın seçilen yerine bastırılır (tercihen ayakta durur). Net ve temiz bir baskı için, çocuklar diğer elleriyle tek tek parmaklarına ve elin arkasına bastırırlar.

17 Nisan

Kestane Boncuk Kuş Tüyü Kolye Çalışması

Kestane, boncuk ve paketleme ipi hazırlanır. Kolye modelleri geliştirilir ve malzemeler yan yana dizilir. Boncuklar ve bir kestane ipten geçirilir. Kestanenin içinde birden fazla delik açılır. Tüy kestanenin deliğinden geçirilir, Kestane tüy ile birlikte ipten geçirilir. Bu aktiviteyi Avusturya’nın Graz kentinde anaokuluna giden erkek çocuklar tarafından geliştirildi.

04 Nisan

İsimli dostluk kurdelesi

Sonra boncukları sırayla dizin, örneğin arkadaşınızın adı veya “Arkadaşlar” kelimesi. Arkadaşınızın adı ya da “arkadaşlar” kelimesi ya da benzeri. Kelimenin sonuna bir düğüm daha atın.
Uzun ipleri kesmeden önce, kurdeleyi arkadaşınıza bağlamayı deneyin.
Kurdeleyi kolunuza bağlamayı deneyin.

04 Nisan

İnci Yıldızlar

Gerekli malzemelerle bir çalışma masası hazırlayın. Çocukların malzemeleri iyi bir şekilde görebilmeleri için her türden boncukları küçük bir kâseye yerleştirin. Gerekirse, örnek bir yıldız yapın.

04 Nisan

Dondurma çubuğu ile fırıldak oyunu

Çocuklar renkli kalemlerle dondurma çubuklarının üzerine motif çizerler. İki dondurma çubuğu artı işareti sembolü şeklinde üst üste yapıştırılır. Üst ve alt tarafından tam ortaya camdan boncuk yapıştırılır. Sonunda dekorasyon malzemesi yapıştırılır.

03 Nisan

Helikopterimizi yapıyoruz

Helikopter baskı şablonun çıktısı boyanır ve boyalı şablon kesilir. Helikopter 3 yaş ve 3 yaş altı çocuklar ile yapıldığında, öğretmen önceden monte edebilir ve çocukların sadece boyamasına izin verebilir.
Üst pervane monte edilir. Bunu yapmak için rotor bıçakları bir şişe kapağına yapıştırılır. Kapağın altına bir inci yapıştırılır, böylece rotor daha sonra dönebilir.