Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Kavanozdan Akvaryum

Çocuklar bazı kâğıtlardan istedikleri gibi ince şeritler kesebilirler. Bunlar deniz yosununu temsil eder. Su olarak ince krapon kâğıdı şeritleri de iyi sonuç verir. İpliğe tutturulmuş hayvanları bant ile Camın üst, iç kenarına tutturun. Aynı şekilde mavi krep kâğıt şeritler de kavanoza sabitlenir. Deniz yosunu ve midye kapağın iç kısmına yapıştırıcı ile veya bant ile yapıştırılır. Cam kavanoz kapağı kapatılır ve baş aşağı, yani kapak aşağı yerleştirilir. Balıklar suda yüzüyormuş gibi görünür.

30 Nisan

Palyaço Balığı

Çocuklarla birlikte yerde minderlerden oluşan bir daire içinde toplanın. Çıktıyı dairenin ortasındaki zemine yerleştirin. Ardından metni sol sütunda yazıldığı gibi seslendirin ve hareketleri sağ sütunda yazdığı şekliyle gerçekleştirin.

07 Nisan

Lale katlama

Çiçeği bir parça kâğıdın üzerine yapıştırınız ve katladığınız diğer çiçeklere yapıştırınız. Lale bitkinizin kaç çiçeği olması gerektiğini kendiniz belirleyebilirsiniz. Yaprakları ve sapları tahta veya keçeli kalemler veya balmumu boyaları ile boyamanız yeterlidir.

05 Nisan

Işık ve gölge

Güneş altında güneşi arkamıza alarak yürürsek, önümüzde kendi gölgemizi görürüz. Çocuklar diğer insanların gölgelerinin üzerine atlamayı çok severler: “Baba, şimdi karnının üzerine atlıyorum!” hareket halinde ki gölgenin arkasında zıplarlar.