Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

20 Mayıs

Kavanozdan Akvaryum

Çocuklar bazı kâğıtlardan istedikleri gibi ince şeritler kesebilirler. Bunlar deniz yosununu temsil eder. Su olarak ince krapon kâğıdı şeritleri de iyi sonuç verir. İpliğe tutturulmuş hayvanları bant ile Camın üst, iç kenarına tutturun. Aynı şekilde mavi krep kâğıt şeritler de kavanoza sabitlenir. Deniz yosunu ve midye kapağın iç kısmına yapıştırıcı ile veya bant ile yapıştırılır. Cam kavanoz kapağı kapatılır ve baş aşağı, yani kapak aşağı yerleştirilir. Balıklar suda yüzüyormuş gibi görünür.

20 Mayıs

İp Sanatı ile Kalp Yapıyoruz

Biraz beceri ve çok sayıda çivi ile çocuklar, daha sonra lastiklerin sarıldığı kalpler oluşturabilir. Çocuklar bu kalbi Anneler veya Babalar Günü için ebeveynlerine verebilirler. Çocuklar ince motor becerilerini ve el-göz koordinasyonlarını geliştirirler.

06 Mayıs

Hareketli Mobil Kalp

Mobil Kalbi diğer tarafa çevirin ve çok çeşitli renklerde 6-8 boncuğu yüne geçirin. İpliği karşı dalgalı tarafa yapıştırın, kalbi tekrar çevirin ve ipliği tekrar yapışkan bir şeritle düz tarafa sabitleyin. Tüm iplik bitene kadar bu işleme devam edin.

02 Mayıs

Kavanozdan Akvaryum

Çocuklar bazı kâğıtlardan istedikleri gibi ince şeritler kesebilirler. Bunlar deniz yosununu temsil eder. Su olarak ince krapon kâğıdı şeritleri de iyi sonuç verir. İpliğe tutturulmuş hayvanları bant ile Camın üst, iç kenarına tutturun. Aynı şekilde mavi krep kâğıt şeritler de kavanoza sabitlenir. Deniz yosunu ve midye kapağın iç kısmına yapıştırıcı ile veya bant ile yapıştırılır.

03 Nisan

İz Sürme

Her çocuğa Kraft kâğıdına bir el ya da ayak izi bırakmak isteyip istemediklerini ve hangi rengi kullanacaklarını sorun. Ardından el ya da ayak fırça ile istediği renge boyayın. Çocuklar boyalı ayakla Kraft kâğıdında yer alan bir noktaya basar ya da boyalı elini bastırır.