Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

07 Nisan

Lale katlama

Çiçeği bir parça kâğıdın üzerine yapıştırınız ve katladığınız diğer çiçeklere yapıştırınız. Lale bitkinizin kaç çiçeği olması gerektiğini kendiniz belirleyebilirsiniz. Yaprakları ve sapları tahta veya keçeli kalemler veya balmumu boyaları ile boyamanız yeterlidir.

21 Mart

Çam kozalağından çakmak yapımı

Kasım rüzgârı fırtınalı olur. Ağaçlardan dalı kopar, sokakları yapraklar kaplar ve bize sayısız çam kozalağı sunar. Onları büyük bir sepet içinde toplayıp kurutabilirsiniz. Çocuklar onlarla oynamayı, sofraları süslemeyi severler. Çam kozalağının ateş yakıcı bir işlev görebileceğini biliyor muydunuz?  Soya balmumu ve bir mum fitili ile işlendiğinde bahçedeki şömine veya kamp ateşi için harika çakmaklardır.

06 Mart

Figürlü Mum Yapımı

Çocukları kalıplama için kendi mum figürlerini yapmaya davet edin. Uzun saçlı çocuklardan saçlarını bağlamalarını isteyin, böylece mum alevine yakalanmazlar. Buz kalıbını önünüze yerleştirin ve çubuk mumu yakın. Mumu buz kalıbının üzerinde belli bir açıyla tutun, böylece mum kalıbın içine damlar. Neredeyse dolduğunda, mumu tekrar düz tutun, bir çocuğa verin ve kalıbı dikkatlice çocuğun önüne yerleştirin. Şimdi çocuk kalıplardan birini bu şekilde doldurur ve ardından mumu diğerine verir. Herkes bir kalıp doldurduğunda mumu söndürün.  Mum tüm kalıplarda kuruyana kadar kısa bir süre bekleyin ve mum figürlerini kalıptan bastırarak çıkarın. Her çocuk kendi kalıbını alır.