Hoş geldin hediyesi: 3 haftalık anaokul planı bizden sana hediye!

Güneşin Çocukları-Hareket Oyun

4-6 yaş

Gelişim Alanı: Hareketli oyun

Kazanımlar:

Bu hareket oyunu, çocukların Dünya'nın dönmesini oyun yoluyla deneyimlemelerine olanak tanır. Aynı zamanda hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirir. Hareketlerin çocuklara uygun olduğundan ve eğlencenin ön planda olduğundan emin olmak önemlidir.

Oyunun Amacı: Çocukların, Dünya'nın dönme kavramını oyunla deneyimleyerek koordinasyon ve hareket yeteneklerini geliştirebilmeleridir.

Malzemeler

-Müzik (isteğe bağlı),

-Dans için alan.

Nasıl yapılır?

 1. Giriş:

Çocukları geniş bir alana toplayın ve kısaca "Dünya Dansı" oynayacaklarını söyleyin.

 1. Hazırlık:

Çocuklara, Güneş etrafında dönen küçük Dünya'lar olduklarını hayal etmelerini söyleyin. Her çocuk, Dünya dönmesini temsil eden kendi hareketini düşünsün. Eğitmen oyun alanının ortasına geçerek güneşi sembolize eder. Çocuklar (dünya) güneşin (eğitmenin) etrafında dönerler.

 1. Müzik (isteğe bağlı):

Neşeli bir atmosfer yaratmak için eğlenceli ve hareketli bir müzik çalın. Müzik, çocukların hareketlerini eşlik edebilir ve oyunun keyfini arttırabilir.

 1. Dünya Dönmesi:

Çocuklardan, kollarını havaya kaldırarak Dünya etrafında dönmelerini isteyin. Her çocuk, Dünya dönmesini temsil etmek için kendi hareketini seçebilir: yere oturarak, tek ayak üzerinde durarak dönmek veya diğer yaratıcı fikirler.

 1. Çeşitlendirmeler:

Dönüş yönünü değiştirin. Çocuklara, farklı yönlerde dönmeleri gerektiğini söyleyin, bu sayede dönerek dünyanın farklı yönlerini keşfederler.

 1. Durdurma İşareti:

Müziği kapatın veya bir durdurma işareti yaparak dönüşü durdurun. Çocuklar hemen durmalı ve Dünya'nın durduğunu hayal etmelidirler.

 1. Sorular ve Değerlendirme:

Dansın ardından çocuklara, Dünya gibi dönmenin nasıl hissettirdiğini sormak önemlidir. Dünya'nın neden döndüğü ve bu hareketin gün ve gecemizi nasıl etkilediği hakkında konuşabilirsiniz.

 1. Serbest Dans:

Oyunun sonunda, çocukların serbestçe dans etmelerine izin verin. Bu, çocukların kendi yaratıcı hareketlerini keşfetmelerini sağlar.

 1. Sonlandırma:

Katılımları için çocuklara teşekkür ederek oyunu sonlandırın ve Dünya'nın dönmesinin anlamını kısaca açıklayın.

Attached Files

Dosya
Güneşin Çocukları.pdf
Güneşin Çocukları-Hareket Oyun
Restricted contents! You must subscribe to Basic Membership plan to get access.
 • Sürüm 1.1
 • İndirmek
 • Dosya boyutu 286.49 KB
 • Dosya Sayısı 1
 • Oluşturma Tarihi 11. Mart 2024
 • Son güncelleme 11. Mart 2024